Vojenský újezd

Dobrý den, chtěla bych jen poradit, zda následující pojem – vojenský újezd, je dobře definován.
Jde o pozemky a stavby umístěné ve vojenských újezdech, které zajišťují obranu státu, zejména pro zabezpečení základních funkcí státu a zabezpečení ozbrojených sil.

Děkuji, budu ráda popřípadě za nějaké doplnění či opravdu, hezký den.

Nejlepší odpověď
marijakes

Ano. A i když třeba Libavá se využívá pro výcvik, skoro bych řekla že pro zvěř je to rezervace díky zákazu vstupu a davové turistiky.

Další odpovědi
annas

Vojenský újezd, vojenský prostor, vojenský výcvikový prostor jsou názvy pro části státního území, určené k zajišťování obrany státu a k výcviku ozbrojených sil.

Řekla bych, že vaše věta není stylisticky správná z hlediska jazyka … . opakování – obranná funkce je jednou ze základních funkcí státu , pozemky a stavby přece samy o sobě nezajišťují obranu … Začínáte dotazem na újezd, takže to je východisko … vy jste je dala na konec první věty…
-----.

Vojenský újezd je území (prostor), zahrnující pozemky i stavby, které jsou určeny k zajištění obrany státu a k výcviku nebo působení ozbrojených sil, především armády.

Drap

Ano, dalo by se to tak říct. Vojenské újezdy slouží převážně pro výcvik

beer

Z vlastní zkušenosti vím, že dnes jsou mnohé vojenské újezdy využívány jen k lesnímu hospodaření. Těží se tam dřevo, chová zvěř, ryby atd. Armáda již nepotřebuje tolik výcvikových prostorů, ale celkem rozumně se všech lokalit nezbavila.