Kelt

Víte o něčem, co je zaručeně konstantní?

Konstanta se vyskytuje snad teoreticky jen ve fyzice, matematice a podobně. Pohyb nebeských těles se mění, proto časové údaje musely být vytvořeny dohodou. Ale ani lidé nejsou stálí. Jeden vám řekne, že vás miluje a za chvíli má jinou. Nejsme stálí v názorech, náladách a měníme se podle vnějších a vnitřních podmínek. No a příroda také. Takže po tomto úvodu bych uvítal, kdyby mi někdo dal příklad, co je stálé, konstantní. Slunce nebude svítit věčně. Se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak. Takže utopie? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Jsou to skutečně jen pojmy z přírodních věd: rychlost světla, Avogadrova konstata, Planckova konstanta, Ludolfovo číslo a další. Mají za všech okolností neměnnou hodnotu. Ostatní veličiny jsou proměnné. Říkalo se, že jednotka dočasnosti je 1 Furt a vida – trvalo to kratší dobu.

Další odpovědi
aliendrone

No, říká se, že v životě jsou jen dvě jistoty – DANĚ a SMRT. ;) :D :D

mosoj

Ty jsi pěkně zblblej.

zjentek

Podle mýho skromnýho názoru zde záleží především na tom, jaký časový úsek si představíme, nebo přesněji, jak časové úseky chápeme…ale nechci zde složitě přejít k rozboru od konstatního k chápání toku času. Takže konstantní může být třeba zjentek na odpovědi.cz.

Rokio

Podle mě gravitace Země. Pokud vážíš 80 kg, budeš přitahován 800 Newtony. Pokud máš 60 kg, tvoje zemská přitažlivost bude rovna 600 Newtony.

df

Ja si myslím, že stálá je ZMĚNA neboli vyvoj, či tak něco.

elkon

Iridium.