Kepler

Víte, kdo je to alkapone?

S malým „a“. Tak jsem se koukl na doporučený web čeština 2.0 (viz nudlobraní) a tam se píše: alkapone – člověk, který pije alkohol od pondělí do neděle. Znáte i jiné odborné pojmy na toto téma?

Odpovědi
autacek

Taky jsem koukl na web čestina 2.0

kobliha

1. volič/příznivec ANO; podle koblih, které předseda hnutí Andrej Babiš rozdává během volební kampaně

Příklad: „Váš idol žere dvakrát víc než ti, kteří jsou také u koryta, a ještě u toho hlasitě chrochtá. A ty, co mu to svými hlasy ve volbách umožňují, nelze nazvat pouze koblihami. A když přece, tak minimálně koblihami dutými.”

nebo

2. úplatek voličům

Příklad: „Všechny ty slevy na jízdném, pastelkovné a další koblihy jsou jen vějička na lidi, kterou zaplatí jejich děti.”

paul1

Tričko:

Zdroj: https://www.myshir­t.sk/alkapone-sk-pure-damske-triko-347881

Nassin

.🤣

JežíšKristus

Nn to byl gengstr

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nassin

Odstranil jsem můj příspěvek.