Miroslavst

Víte, jaká je průměrná mzda?

Prý je to 48.000,–Kč?
Takto se to vypočítá:
Přijde Josef k šéfovi do kanceláře a stěžuje si

„Šéfe, nemohli byste mi zvýšit plat? Vždyť tu už dělám 10 roků za 8000,– Kč měsíčně.“
Šéf se pousměje, nalije Josefovi štamprle borovičky a začne:
"Podívej Josefe. Je pravda, že vyděláváš 8 000 Kč měsíčně, což je 96 000 Kč ročně,
ale… rok má 365 dní.

Z toho je 52 sobot a 52 nedělí.
To je už jen 261 dní.
Dál máš 28 dní dovolené a 5 dnů jsi byl nemocný, to je už jen 228 dní.
Den má sice 24 hodin, ale ty pracuješ jen 8 hodin, tedy 1 třetinu dne, to znamená 76 dní.
Nemluvě o tom, že v roce máme 13 svátků, což jsou dny pracovního volna, a tedy pracuješ jen 63 dní.
To je jen o dva dny víc než 2 měsíce do roka.
No a co chceš víc za práci za dva měsíce ?
Vždyť vyděláváš skoro 48 000 Kč měsíčně."

„Promiňte šéfe, nechtěl jsem vyrušovat.“

Nejlepší odpověď
9 řemesel

23 000 Kč.
V pátek jsem chtěl po šéfovi navýšit plat , odpověď zněla:Až do konce tohoto roku, budete brát o 3 000 Kč více.Když jsem mu poděkoval, tak prevít dodal: proti roku příštímu,pane kolego!!

Další odpovědi
anonym

ještě že nemám šéfa který umí počítat

Blecha

:D

ReHu

Ještě, že nemám šéfa. Teda mám – sebe. Tak si asi plat zvýším 🙂.

aramah

To se mi líbí.