karel72

Kolik je průměrná čista mzda za tři měsíce,když hrubá mzda je 17345kč.

kolik je průměrný čistý měsíční příjem včetně případných dávek v nemoci za poslední tři měsíce,když hrubá mzda za měsíc činí 17345kč.

Odpovědi
mosoj

Vezmi to co jsi dostal na ruku + to co ti odečetli na případných závazcích a pojištění a vyděl to třemi.

Dotaz jako prase.

anonym

Pokud je to domácí úkol, tak jsi špatně opsal zadání (zcela nepochopil látku)!
A pokud se ptáš ´že života´, nejspíš jsi ještě na nemocenské a pod sedativy…
😉
Máš aspoň tucha, na co se ptáš?

zzzzz

Výpočet nemocenské http://www.vy­pocet.cz/nemo­censka
Výpočet čisté mzdy http://www.me­sec.cz/kalkulac­ky/vypocet-ciste-mzdy/
Dosaď si čísla. 🙂

ivzez

Předpokládám, že jde o zjištění průměrného čistého výdělku
pro úřad práce (téměř všude jinde se uvádí průměrný hrubý výdělek).

Náhrada mzdy za nemoc ani nemocenské se
do průměrného výdělku nezahrnují, (mzda náleží pouze za práci).

Činí-li hrubá mzda každý měsíc 17.345 Kč,
je průměrný čistý výdělek 14.021 Kč.

Pokud zaměstnanec nepodepsal prohlášení k dani,
činí průměrný čistý výdělek 11.951 Kč.
Doplňuji:

Poznámka:
Průměrný výdělek se nestanovuje z posledních 3 měsíců,
ale předcházejícího kalendářního čtvrtletí.

Od 1. ledna do 31. března 2014 se používá průměrný
výdělek z období od 1. října do 31. prosince 2013.