Čistý nebo hrubý plat?

Chci se zeptat, co presne znamena zakladni fixni mesicni mzda..jedna se o cisty nebo hruby plat?

Nejlepší odpověď
standa

Pokud není uvedeno jinak, tak vždy platí, že mzda/plat je uváděn jako HRUBÝ.

Další odpovědi
Lucimia

řekla bych hrubá mzda, která je fixní – tudíž stálá? (nemůže se měnit v závislosti na úspěšnosti oné firmy). Protože píšou základní, pochopila bych to tak, že takový plat vždy dostanete, ale můžete k tomu mít premie a další peníze navíc dle vaší práce.
Nevím to jistě, kdyžtak mě někdo opravte.

Ajadom

Každý kalendářní měsíc má svůj měsíční fond pracovní doby dle počtu pracovních dnů v tomto měsíci. V případě fixní mzdy Vám tedy náleží stejná měsíční mzda při odpracování celého měsíce ať už tento měsíc má 21 nebo 22 pracovních dnů.
Hrubá mzda je mzda zaměstnance před odvodem zákonem stanoveného pojištění a daní z příjmu.
Tudíž čistá mzda je ta která vám po všech odvodech přijde na účet, nazývá se také částka k výplatě.

mojitek

Presne tak,jedna se vzdy o hruby plat,protoze např.svobodny bez decka,nebo zenaty s ditetem ma uplne jine odpocty,atd.Cili ze stejne hrube mzdy maji tito 2 odlisny cisty prijem.