orestez

Viděli jste někdy zvířátko s depresí, smutný živočišný druh?

Nejlepší odpověď
briketka10

Ano.
Jistě si někdy viděl smutného pejska v útulku,
zvířátka v ZOO, na ulicích s jejich „pánem“
Většina druhů zvířátek má depresi a úzkost.

http://www.roz­hlas.cz/radio­zurnal/encyklo­pedie/_zprava/de­prese-i-sklony-k-sebevrazde-zvirata-mohou-mit-psychicke-problemy-stejne-jako-lide--1480697

Moje kočky trpěly depresí´, když nemohly na dvorek,
kde jim bylo ubližováno od lidí. Dodnes jí trpí můj
kocourek, kterému podávám uklidňující kapky „Kozlík“
Tím se trochu uvolní. Při silvestrovských oslavách jich
dostane víc, aby neutekl.

http://www.bad-kitty.cz/news/kocky-a-deprese/

Další odpovědi
zjentek

Pořád nějaký vidím. Naposledy zase pavouka. V rohu pod linkou. Ten, když jsem ho tam usvědčil, hodil takový oči, a ta křivda v tom jeho xichtu, hrůza, neměl jsem žádný srdce na další soud a v bavlnce jej odnesl ven, někam, kde bylo volný místo, abych ho pro změnu nehodil nějakýmu predátorovi přímo „do zelí“ žejo!

lota

Není to tak dlouho, kdy jsem narazila na článek o tom, jak krávy skáčou hromadně z útesu nebo ptáci dobrovolně letí tam, kde je čeká smrt (už si nepamatuji souvislosti).