JájsemRaibek

Viděli jste dnes (27. 7. 2018) zatmění Měsíce?

To je ten Měsíc tak moc zatmněnej, že není vidět nebo co?
(Foto vlastní)

Nejlepší odpověď
Edison

Jiho-východ Prahy, permanentní mrak urputně sledující předpokládanou dráhu měsíce a dalších zajímavých úkazů. Bohužel.

Načervenalý není kvůli Marsu, to nejde, nefunguje. Na to je Mars příliš daleko. Je to díky atmosféře a lomu světla s jeho rozložením do barev, kdy kratší vlnové délky (fialová) se lámou pod ostřejším úhlem a země je tvrdě zastíní, kdežto červené světlo prode atmosférou a to osvítí měsíc, do červena.

Další odpovědi
marci1

Neviděla a asi (dle meteorologů) již dnes neuvidíme.Zata­ženo.Takže zase až 9.6. 2123. 🙂

Kepler

Na Valašsku taky zataženo.

zjentek

Co není vidět? Na Prajzske jasno, všichni Prajzaci viděli všecko! Nádhera!

Před třumia hodinamia jsem na tu podívanou kukal u nas od štěrkača* a zrovna tum dobum do teho Wohnouti bušili Gangu, takže astronomický zážitek na celý život! (Jinač kulturní zážitek jak cyp.)

*To je naše jezero, kde se právě koná Štěrkovna Open Music festival.

(Kdyby byl bejval úplněk zítra v osm večer, mohla mít podívaná kulisu Dana Bárty s Alicí a to mohl bejt úplně jinej astronomickej rozměr… no nic, musíme se tedy smířit i s Wohnoutem.)

aliendrone

Protože z toho žádné reálné zisky neplynou, věnoval jsem se intenzivnímu gaučingu prokládanému dolednicovým trekkingem s observací a testováním jejího obsahu. K tomu ještě navíc vykonával usilovnou intelektuální činnost, která se navenek projevuje především hlasitějšími zvuky spojenými s dýcháním. ;) :D :D

jirka F

Neviděl jsem, je zatím zataženo.

kurec

Jojo vidím nikdy jsem to neviděl až dneska a měsíc lze vidět ale je takový načervenalý(asi barvou od marsu)

Gestas

Kepler: To je divné, já jsem kousek severovýchodně od Valmezu a zatáhlo se až teď.

iceT

Kúsek vidím, ale ani to jako zatmění moc nevypadá, spíš jak kdyby měsíc byl po úplňku, asi kvůli mrakům. Počkám na to jak bude vypadat později.

Arne1

Jojo, viděl jsem když se „odtemňoval“. Bylo to krásné.

Mc Merkurion

… vzhledem k tomu, že při zatmění by neměl bejt vidět, a já ho neviděl, viděl jsem teda zatmělej měsíc, nebo jen zataženo ??? …

annas

V blízksti Olomouce zataženo, takže jen slabě.

Nesvítila pouliční světla, bylo vidět jen sem tam záře z oken, nepříjemný pocit, i když samozřejmě nešlo o úplnou tmu.

Počkám si na další zatemění v r. 2123., snad bude jasno. 🙂

led

A tak nám Mesiac sčervenel ako Kepler kázal. https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/bude-dnes-pri-plnym-zatmeni-mesice-cca-ve-22hod-21-5min-na-zemi-tmavsi-tma-nez-pzi-beznym-novoluni
Alebo to bolo zahanbenou hrôzou nad konaním dnešného človeka?

Edison

Tak nakonec jsem ždibíček viděl. Ale vzhledem k vysoké oblačnosti to byl spíš jen rozmázlej fleck… Takže z ostatních zajímavých úkazů… nula…

jirka F

Tak pozor,začíná se u nás protrhávat.Ještě chvíli a možná ještě měsíc uvidím.

Edison

Nerznám na Zemi místo identifikované jako „u nás“. ☹

Arne1

Já ano. Ale není to jednoznačné.