Avatar uživatele
JájsemRaibek

Viděli jste dnes (27. 7. 2018) zatmění Měsíce?

To je ten Měsíc tak moc zatmněnej, že není vidět nebo co?
(Foto vlastní)

Upravil/a: annas

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Gestas před 2108 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

Jiho-východ Prahy, permanentní mrak urputně sledující předpokládanou dráhu měsíce a dalších zajímavých úkazů. Bohužel.

Načervenalý není kvůli Marsu, to nejde, nefunguje. Na to je Mars příliš daleko. Je to díky atmosféře a lomu světla s jeho rozložením do barev, kdy kratší vlnové délky (fialová) se lámou pod ostřejším úhlem a země je tvrdě zastíní, kdežto červené světlo prode atmosférou a to osvítí měsíc, do červena.

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Neviděla a asi (dle meteorologů) již dnes neuvidíme.Zata­ženo.Takže zase až 9.6. 2123. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Na Valašsku taky zataženo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Co není vidět? Na Prajzske jasno, všichni Prajzaci viděli všecko! Nádhera!

Před třumia hodinamia jsem na tu podívanou kukal u nas od štěrkača* a zrovna tum dobum do teho Wohnouti bušili Gangu, takže astronomický zážitek na celý život! (Jinač kulturní zážitek jak cyp.)

*To je naše jezero, kde se právě koná Štěrkovna Open Music festival.

(Kdyby byl bejval úplněk zítra v osm večer, mohla mít podívaná kulisu Dana Bárty s Alicí a to mohl bejt úplně jinej astronomickej rozměr… no nic, musíme se tedy smířit i s Wohnoutem.)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Protože z toho žádné reálné zisky neplynou, věnoval jsem se intenzivnímu gaučingu prokládanému dolednicovým trekkingem s observací a testováním jejího obsahu. K tomu ještě navíc vykonával usilovnou intelektuální činnost, která se navenek projevuje především hlasitějšími zvuky spojenými s dýcháním. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jirka F

Neviděl jsem, je zatím zataženo.

Upravil/a: jirka F

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kurec

Jojo vidím nikdy jsem to neviděl až dneska a měsíc lze vidět ale je takový načervenalý(asi barvou od marsu)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Gestas

Kepler: To je divné, já jsem kousek severovýchodně od Valmezu a zatáhlo se až teď.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Kúsek vidím, ale ani to jako zatmění moc nevypadá, spíš jak kdyby měsíc byl po úplňku, asi kvůli mrakům. Počkám na to jak bude vypadat později.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Jojo, viděl jsem když se „odtemňoval“. Bylo to krásné.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… vzhledem k tomu, že při zatmění by neměl bejt vidět, a já ho neviděl, viděl jsem teda zatmělej měsíc, nebo jen zataženo ??? …

před 2107 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

V blízksti Olomouce zataženo, takže jen slabě.

Nesvítila pouliční světla, bylo vidět jen sem tam záře z oken, nepříjemný pocit, i když samozřejmě nešlo o úplnou tmu.

Počkám si na další zatemění v r. 2123., snad bude jasno. 🙂

před 2107 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

A tak nám Mesiac sčervenel ako Kepler kázal. https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/bude-dnes-pri-plnym-zatmeni-mesice-cca-ve-22hod-21-5min-na-zemi-tmavsi-tma-nez-pzi-beznym-novoluni
Alebo to bolo zahanbenou hrôzou nad konaním dnešného človeka?

před 2108 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Tak nakonec jsem ždibíček viděl. Ale vzhledem k vysoké oblačnosti to byl spíš jen rozmázlej fleck… Takže z ostatních zajímavých úkazů… nula…

před 2108 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jirka F

Tak pozor,začíná se u nás protrhávat.Ještě chvíli a možná ještě měsíc uvidím.

před 2108 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Nerznám na Zemi místo identifikované jako „u nás“. ☹

před 2108 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Arne1

Já ano. Ale není to jednoznačné.

před 2108 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek