zjentek

Bude dnes při plným zatmění Měsíce (cca ve 22 hod., 21.50 min.) na Zemi tmavší tma než při běžným novoluní?

Nejdelší zatmění a tma na Zemi.

Nejlepší odpověď
Kepler

Nebude. Při novoluní Měsíc nevidíme vůbec, při zatmění bude Měsíc slabě osvětlen do načervenalé barvy vlivem ohybu slunečních paprsků v zemské atmosféře.

Další odpovědi
led

Aby bola naozajstná tma, tmúca, by museli zhasnúť okná aj uličné lampy a hlavne reklamy a slnečné lúče by sa nesmeli dostať do atmosféry ani ako nežné materské pohladenie. viď astronomický výklad Keplera..

led

A tak nám Mesiac sčervenel ako Kepler kázal.
Alebo to bolo zahanbenou hrôzou nad konaním dnešného človeka?