Kelt

Ví někdo, co je to dopisnice?

Předkládám si text (z hebrejštiny) a podle slovíček mi vychází jedna věta: Jedná se o článek na poště
Úředníci (poštovní) prodávají známky a dopisnice.
Chápal bych dopisy, ale dopisnice mi neříká nic. A někdo to ví? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Korespondenční lístek neboli dopisnice je poštovní formulář sloužící k vyplnění otevřené listovní zásilky. Více na https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Koresponden%C4%8Dn%C­3%AD_l%C3%ADstek

Další odpovědi
JájsemRaibek

Ano, já to vím.
Jedná se např. o korespondenční lístek. Je to vlastně kus papíru velikosti dopisu, který má vytištěnou známku. Jelikož je druhá neadresní strana prázdná, mohl jsi na ni (něj) napsat více textu než např. na pohled.
Jinak tyto dopisnice-kor. lístky se vydávají i u různých příležitostí, popř. vytištěná známka je k dané příležitosti.

Dochy

Skoro bych tipnul (podle výsledků z googlu) že to bude korespondenční lís­tek

Lamalam

Vím.

Danina65

Jsem ráda, že konečně „znám“, byť pouze pomocí netu,člověka který si překládá z hebrejštiny. Máš moji úctu.

MIN

To je pohled.

JájsemRaibek

Keplere, já byl dřív :DDDD
Ale mám to delší, tak jsem druhej :D

Kepler

Dřív jsi nebyl. Tě normálně nahlásím za plagiátorství, lumpe! 🙂

Kepler

já jsem to musel hledat, aby byl odkaz.

Dochy

Nebyl 😉
https://ctrlv­.cz/RFlr