chechtat

Věříte v reinkarnaci?

Nejlepší odpověď
annas

Otázka se pravidelně opakuje, pokud máte zájem, dovíte se víc.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=reinkarna­ce%20

Jedna z mých odpovědí na otázku „Věříte v reinkarnaci?“
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/verite-v-reinkarnaci-2

„Nevím, Ale občas přemýšlím, zda je to možné. jak napsal Voltaire: “Na tom být narozen víc než jednou není nic překvapivého; vše v přírodě se rodí znovu.
Vše odněkud vzešlo a někam směřuje, proč by to nemohlo být u nás“.

Samozřejmě už to nebudeme my, ale někdo, do něhož „přešla naše duše“, jak např. zmiňoval filozof Platon.

Ale je zajímavé, že s některými lidmi se člověk sejde, jako by je již znal v minulosti.

Jsem zaměřená na filozofii, zajímají mě názory filozofů, takže uvažuji o některých myšlenkách, které souvisejí s karmou.

Ale co se má stát, to se stane. Zatím žiji, pokud se objevím znova, už to nebudu já. Jen si uvědomuji, že nepůjde o zmrtvýchvstání,

Co napsal Henry Ford v r. 1929

"Teorii o reinkarnaci jsem přijal, když mi bylo 26 let… Bylo by zbytečné pracovat, pokud bychom nemohli využít zkušeností, jichž jsme nabyli v jednom životě, v tom dalším. Když jsem objevil reinkarnaci, bylo tomu jako bych odkryl univerzální plán… Čas už nebyl limitovaný. Nebyl jsem nadále už otrokem hodinových ručiček… Genialita jsou zkušenosti… Je to ovoce dlouhodobých zkušeností nasbíraných v mnoha životech… Objev reinkarnace uklidnil mou mysl…”

h

Další odpovědi
Speed77

Popravdě nevím. Na duši věřím, ale na reinkarnaci – někdy jo, někdy ne. Dost o tom přemýšlím. A poslední dobou se přikláním k názoru, že asi jo. Spíš bych řekl, že je to složitější a nevěřím na to, že by se každá duše automaticky reinkranovala hned, co někdo zemře.
Ale pokud jde o vzhledovou podobu, tak bych řekl, že to je jen vzhledová podoba. Obličejové rysy atd, to není nic nemožného. Někteří si jsou podobní i zaživa (já jsem kdysi potkal Rusa, co vypadal skoro stejně jako já – oči, vlasy, ústa, nos – celkově obličej, vlasy i postava). A taky vypadám dost podobně jako otec a skoro stejně jako praděda (jo, já vím, že ti týpci na obrázcích myslím nejsou příbuzní, ale to je fuk). Lidi si můžou být podobní, někteří dokonce velmi. A řekl bych, že pokud skutečně dochází k reinkarnaci, tak si to nezakládá na vzhledu.

paul1

Poprvé jsem se s tímto pojmem setkal před dvaceti lety. Přestěhovali jsme se do jedné vesnice a naše lékařka nás oba doporučila k jedné doktorce filozofie, která se zaobírala diagnostikou. Ta nám dala knihy od Edgara Cayceho a Raymonda Moodyho, kde byla reinkarnace rozerbíraná. Potom ještě jsme četli knihy od Dr. Foučkové. Dál jsme se této problematice nevěnovali, akorát jsem někde četl, že i v Bibli kdysi byly statě o reinkarnaci, ale někdy v 6. století byly odstraněny. Ono se to mnohým lidem špatně čte, že dnes jsou bohatí a ve váženém postavení a dalším životě mohou být např. bezdomovci. Či věřím? Tak trošku.

https://www.da­tabazeknih.cz/zi­votopis/edgar-cayce-10624

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Raymond_Mo­ody

Kepler

Reinkarnace není o podobě, ale o dědictví duše. Já sám jsem reinkarnát, zhruba čtyřicátý, svého dárce Johanesse.

zjentek

Tož jistě.

aliendrone

Vlastně moc ne, věřím spíše na „za jeden zub celou tlamu, za jeden vlas celou hlavu“ apod. „ekvivalence“. ;) :D :D

Bohužel mi do mé nevíry hází francouzák jeden podezřelý EROTOCHLÍVÁK (jeho existence), ale ruku na srdce – DÁ se snad o něj čekat něco jiného, než zločiny a sabotáže páchané na aliendronovi HODNÉM a ROZTOMILÉM? ;) :D :D

Drap

Ne

Jsem Jan

Jsem křesťan a věřím v nebeské království. Takže asi ne :D

elkon

Ne.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

aliendrone

zjentek>>> Se vsadím, že VÍM kvůli KOMU si to myslíš. ;) :D :D

zjentek

Přece fakta si nelze myslet či domýšlet, ty PROSTĚ JSOU! (;

Speed77

Kepler, čtyřicátý? :) To by ses dostal až k našemu letopočtu, kdyby se průměrně jedna tvá reinkarnace dožila jen 50-ti let a to by musely reinkarnovat nonstop (za předpokladu, že mluvíme jen o lidských reinkarnacích. Ale pokud to bereš z buddhistického pohledu.. :D).