jirka F

Vedli vás vaši rodiče v dětství ke slušnosti?

A zůstalo vám to dodnes.

Nejlepší odpověď
dubraro

Ano, a to důrazně.

Další odpovědi
Ametyst

Ano, velmi. Tenkrát se sprostota netolerovala, nebyla ani rozšířená. I lidé, kteří nedosáhli na vzdělání, se nevyznačovali vulgaritou.

marci1

Vedli a mám to „za ušima“ dodnes. 🙂
Líbí se mi písnička Jarka Nohavici „Máma mi na krk dala klíč“:

"Máma mi na krk dala klíč
Prý ať ho nosím
Budu teď chlapče pár let pryč
Neztrať ho prosím

Je od hlavního vchodu
A světla dole svítí
A vem si sebou vodu
A vrať se do desíti

Na cestách pozor dávej
Řidiči jsou slepí
Na holou zem nesedávej
A uřícený nepij

A když je venku zima
Vem si teplou čepku
Nebav se s ožralýma
Chytneš jenom depku

A jdi na tu výšku
Bacha na matiku
Moji vkladní knížku
Najdeš v prádelníku

Máma mi na krk dala klíč
A pak mě pohladila
Budu teď chlapče pár let pryč
Ale jako bych tu byla

Když půjdeš mezi lidi
Vyčisti si boty
Ať hned každý vidí
Že nejsi z Nuzné Lhoty

Nenech se na sebe křičet
Od nějakých pobudů
A choď do holiče
Ať neděláš ostudu

A když poletí bláto
Neboj se a stůj
Nezapomeň na to
Že jsi můj

Na lidi buď slušný
A nechoď furt v tom tričku
O neděli svatodušní
Zapaluj mi svíčku

Máma mi na krk dala klíč
A přešla přes trať
Budu teď chlapče pár let pryč
Tak se tu neztrať

A tak se snažím
Nejde to samo
A tak se snažím
Mámo"

elkon

Ano, občas i nějaká facka to spravila. Tři kluci už dají trochu zabrat. Jako kdybych to slyšel dnes „jsi nejstarší, taky bys mohl už mít rozum“, když jsme se s bráchy porvali a oni pak žalovali. Ale dnes vzpomínám v dobrém a vím že co naši s námi dělali, to bylo potřeba. Měl jsem pak dobrý základ pro výchovu svých dětí.

paul1

Ano, hlavně táta, byl důstojník u letců. Dost často býval mimo domov, ale když přišel, tak to mnohdy stálo za to. Bylo nás 5 dětí, tak za tu dobu, cobyl pryč se často nahromadilo více průserů a následovala nadílka.

Emulicek03

Samozřejmě, ale mám pocit, že dnešní rodiče tento fakt opomíjejí při vlastních dětech :/

JežíšKristus

Slušnost je pouhý sociální konstrukt, který v době pandemie nenajde uplatnění. Sláva anarchii!

zjentek

Anipiču!

cappuccino

Nekdy az moc, protoze dneska se to to nenosi!!