kosaaaak

Vědí v Americe že přijde zemětřesení?

Čas odčasu se mrknu na zprávy a nedávno tam ukazovaly zemětřesení v L.A. Dá se zemětřesení nějakým vědeckým způsobem odhadnout? Nemyslím na dny dopředu, ale třeba i na pár minut, aby měli lidi šanci se alespoň někam ukrýt.

Nejlepší odpověď
Drap

Pár minut se většinou dá celkem spolehlivě naměřit, bohužel, bývá to tak krátká doba, že na nějaká bezpečnostní opatření většinou čas nezbývá.

Další odpovědi
Berušinka

Dá, ale je to, myslím, hodně obtížné.
Tady je nějaké info:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Se­ismologie

dudu

Tak jak zatím všude ve světě v místě geologických zlomů jsou si jisti, že přijde, jen nevědí kdy přesně a o jaké síle. To prosím není ironie, nýbrž holý fakt.

lexx

ano, ale se to utajuje. aby nedošlo k šíření poplašné zprávy a vzniku paniky. jako státní bankrot, příkladem…vláda, ministři to vědí, občané (zatím) ne