hapiky

Vědci hledají mimozemskou civilizaci ve vesmíru, neměli by ji raději hledat pod hladinou oceánů?

Nejlepší odpověď
Kepler

Je pravda, že povrch Měsíce známe lépe než dna oceánů, ale pokud by to byla civilizace technologického typu (což by v případě MZ bylo nutné), tak by se už dávno projevila. Ledaže by se dokázala dokonale skrývat nebo maskovat. Možná že existují i jiné civilizace než technologické, ale takové si nedovedu představit. O lidské civilizaci mluvíme od té doby, co se lovců a sběračů stali chovatelé a pěstitelé, což bylo spojeno s technickým pokrokem a vynálezy, stavitelstvím atd.

Další odpovědi
UPhelp

Je pravda, že oceány nemáme vůbec prozkoumané, tak je trochu zvláštní, že se tolik zaměřujeme na vesmír mimo Zemi, když samotnou Zemi nemáme dobře prozkoumanou.
V oceánech toho může být opravdu hodně zajímavého, ale nemyslím si, že by se tam schovávala nějaká mimozemská civilizace. A když už, tak by nejspíš nebyla mimozemská.

annas

Zřejmě ano.

"VISÍ VŠICHNI MIMOZEMŠŤANÉ V NĚJAKÉ ELDRITCH ŘÍŠI HLUBOKO POD VODOU?

Kam by se všichni mimozemšťané mohli pomalu" plaz" , možná stojí za zvážení, že
by to nebylo třeba. Mohli by plavat v podpovrchovém oceánu, kde nemají tušení, že vesmír nahoře vůbec existuje.

Zní to téměř jako horror, ale planetární vědec Alan Stern věří, že naše nejlepší šance na nalezení mimozemského života j jsou pod vrstvami hornin a ledu v podpovrchových oceánech těles, jako jsou Europa , měsíc planety Jupiter nebo na Saturnově měsíci Enceladus .

Protože v naší sluneční soustavě existuje řada těchto typů světů, mohou být běžné v jiných hvězdných systémech. Světy s povrchovými oceány, jako je Země, musí být blíže ke svým hvězdám, aby byly obyvatelné – ale život by mohl potenciálně přežít v hlubinách zmrzlých koulí, které jsou mnohem dále od jejich hvězd."

Podrobnosti v odkazu

https://www.sy­fy.com/syfywi­re/are-all-the-aliens-hanging-out-underwater

--
„!Eldritch je anglické slovo používané k popisu něčeho nadpozemského, divného, ​​strašidelného nebo tajemného. V současné kultuře je termín úzce spojen s Lovecraftianským hororem“

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Eldritch

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/H._P._Love­craft
Howard Phillips Lovecraft byl americký spisovatel podivné a hrůzné beletrie , který je známý pro vytvoření toho, co se nazvývá Cthulhu Mythos = smyšleného vesmíru.

paul1

Možné je všechno, pod hladinou je mnoho zajímavostí, je ale problém se k nim, vzhledem na obrovský tlak, dostat.

https://plus.roz­hlas.cz/ztrace­na-civilizace-z-perskeho-zalivu-6624348

Zdroj: https://www.sto­plusjednicka.cz/ti­sice-kilometru-pod-hladinou-az-95-oceanu-zustava-zatim-neprozkoumanych

Emefej

Pod hladinou pozemského oceánu asi nebude mimozemská civilizace, ale může tam být jiný druh pozemské civilizace.

da ny

Jak zmínil tak trochu Otazník123, pod zemí, pod vodou, na puošti žijící civilizace by na planetě Země, nebyli by to „Mimozemšťané“. Stále je to planeta Země.
Mimozemskou civilizaci, bych podobně, jako vědci hledala mimo naší planetu.

Otazník123

Proč by někdo hledal mimozemskou civilizaci na zemi? A proč pod hladinou oceánů?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

hapiky

Otazník123: Myslíš, že by se lépe utajila třeba uprostřed pouště?