Hana11

Věcné břemeno

V restituci mi byly vráceny pozemky. Jeden z nich je částečně zastavěn kotelnou Pražské plynárenské a.s. Nabídla jsem jim odkoupení této části, ale odpověděli mi,že se jedná o bezúplatné věcné břemeno, které se v dřívější době nezapisovalo do evidence nemovitostí a tedy z titulu VB ze zákona budou tento pozemek i nadále užívat bezúplatně.Neměla by být sepsána smlouva o VB?Musím souhlasit s bezúplatným VB?

Nejlepší odpověď
kropitko

já tomu moc nerozumím,ale posílám Vám článek,kde vysodili za používání jejich nemovitosti-věcné břemeno,to že jim mají platit nájem koukněte na tu kauzu

http://www.epra­vo.cz/top/clan­ky/ustavni-pravo/ustavni-soud-i-za-vecne-bremeno-je-mozne-uplatnovat-najem-22330.html