Avatar uživatele
Bořek Dvořák

Vadí vám psi, kteří jsou bez náhubku a vodítka?

Zkusím tady odpálit výbušné téma. Mám silný dojem, že pesjkařů je v naší zemí nepsočet. Kdyby se spojili, snadno můžou založit stranu a vrátit čas vlády jedné strany. Pokud tomu rozumím správně, tak pes na veřejnosti musí být na vodítku nebo mít náhubek. Pokud tomu tak je, nespočet pejskařů, které potkávám, to nedodržuje.
Osobně mi to velmi vadí, nesnáším ten pocit, když míjím psa a nevím, co se chystá udělat.
Jak jste na tom Vy? Vadí Vám to? Pokud ano, pokoušíte se pejskaře napomínat v jejich povinnostech? Jak na Vaše napomenutí reagují? Děkuji všem, kteří se zapojí do slušné diskuze.

Zajímavá 0 před 1485 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ten který je

Pes bez náhubku a vodítka mi nevadí.

Psa mám na veřejnosti na vodítku,v MHD mu dávám náhubek a uklízím po něm. Z vás bych měl ale strach abyste nedal do buřtu hřebíky nebo jed na krysy.

Upravil/a: ten který je

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Pes bez náhubku a vodítka mi nevadí.

Aj pes je „človek“ a má tiež svoje práva. Aj keď v súčasnej dobe kvôli COVID19 platí v našich zemiach, prenesene „náhubkový zákon“, na verejnosti a pracoviskách povinné nosenie rúšok, psov sa to netýka.

Za psa zodpovedá psovod, tj.ten, kto psa „vlastní“, alebo sprevádza.
Preto nepovažujem náhubok a vodítko za nutné, ak pes je disciplinovaný a neohrozuje svoje okolie.
Pri psovi, (nezávisle na veku, veľkosti, rase a pohlaví), ktorý si robí, čo chce, rovnako ako aj mnohí ľudia,(nezávisle na veku, veľkosti, rase a pohlaví), bez ohľadu na iných dopuručujem náhubok a vodítko (u ľudí sú to zákony a pravidlá ľudského správania v spoločnosti).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

Pes bez náhubku a vodítka mi nevadí.

… opět chybí „jiná odpověď“ …
… chápu některé lidi, že se mohou bát psa bez náhubku, a ač ten náš (ani já) neví co to je, myslím si, že v zájmu nás všech (lidí i psů) je vhodné si vybrat místa, kde náhubky nemusíme mít ani jeden … z vlastní zkušenosti mohu říct, že je to fajn, a oba se cítíme svobodně …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mystery_M

Pes bez náhubku a vodítka mi nevadí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Pes bez náhubku a vodítka mi nevadí.

Chybí jiná možnost – vadí mi koronavirus!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Vadí mi to, napomínám pejskaře

Považuji to za nezodpovědné zejména, pokud se v daném místě pohybují děti.

Upravil/a: dudu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Pes bez náhubku a vodítka mi vadí, ale nic neříkám.

Mám pražského krysaříka váha 3 kg i s obojkem, ale náhubek jsem nesehnal.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Pes bez náhubku a vodítka mi vadí, ale nic neříkám.

Předpisy platí pro všechny.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
EKSOT123

Nemuhu odpovídat, špatná anketa. Taky jsem vůbec nepochopil otázku, ale líbí se mi ten „nepsočet“. To se povedlo!
V naší oblasti má každý pes svůj rajón, který si několikrát denně oběhne a označí. Občas také navštěvuje své sousedy apod. Jinak samozřejmě pes má v popisu práce hlídat úsek silnice ve svém rajónu. Takže kdyby měl náhubek, jak by pak mohl svůj rajón účinně hlídat před projíždějícími cyklisty, mopedisty apod.?

před 1485 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Blbě udělaná anketa, to je zde už folklór.
Nemám rád žádné psy (včetně mého vlastního), lhostejno, zda mají či nemají náhubek a/nebo vodítko. Lidi, co jim někteří jiní lidi říkají „pejskaři,“ nenapomínám, jednak mi je po nich prd a jednak je to házení hrachu na zeď.

před 1485 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek