bliz

V roce 1969 člověk porpvé vstoupil na měsíc proč se tam tedy v dnešní době už nejezdí na dovolenou?

Doplňuji:
Mě spíš udivuje to proč se tam ted nelítá normálně na mise. Jak je možné že se tam člověk podíval někdy v 70. letech a ted nic?

Nejlepší odpověď
a623682@drdr

Drahy to je.

Další odpovědi
Nazdar Bazar

Protože si zatím žádný hotelový řetězec netroufl vybudovat u měsíčních kráterů letovisko s bazénem a polopenzí.

anonym

Mno… – přihlas se NASA a pobyt si objednej – máš-li dost peněz, určitě ti vyhoví…

led

Momentálne v tejto oblasti nepracuje žiadna cestovka.
Jediná, čo zatiaľ funguje na „obyčajné oblety Zeme spojené s návštevou na ISS“ za púhych 10 000 000 US dolárov za jednu letoosobu (tj.jeden let pre pre jednu osobu), funguje na Bajkonure

mosoj

Američané byli z Měsíce vypráskáni a celá Země dostala vyrování.

Viz :
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/byli-americane-skutecne-na-mesici
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-neleta-na-mesic

Jsem technicky založený člověk a přímý pamětník letů na Měsíc. Všechno dění okolo jsem velmi pozorně sledoval.

postcd

asi tam není nic tak cenného co by vyvážilo náklady na mise, cené je tam snad jen ten pohled zpět na planetu Zemi..

pondělí

Již není tajemstvím,že první přistání na měsici bylo nahrané,jako film,američané nechtěli riskovat.A proč se už přestalo létat.Američanům zemřel otec raketového inženírství.Jinak to byl němec a člen SS za války,vymyslel Fau ajc a FAU CVAU
A sami nejsou schopni nic vymyslet,proto nyní létají do vesmíru díky Rusku,
Tam to vše vymysleli rusové sami
Doplňuji:
Proto vlastně porušili amíci na konci války dohodnutou čáru a vešli do Plzně
Tam se totiž rakety Fau vyvíjely a projektovaly,včetně projektů atomovky,z čes­kého uranu.

bolak

Let na měsíc byl o honění trika. Amíci si ho nahonily, Rusáci utřeli nos a tím to haslo, co tam taky, takovejch prachů to stojí a nic tam není.

Hornisse

V roce 1972 kdy přistálo poslední Apollo 17 už bylo celkem jasné, že sovětskému svazu začíná docházet dech, čímž se vesmírný závod zpomalil. A po roce 1975 kdy došlo na orbitě k historickému spojení Apolla CSM-111 a Sojuzu 19 v podstatě skončil. To znamenalo výrazné zpomalení rozvoje vesmírné techniky, čemuž příliš nepomohly ani jinak úspěšné programy Space Shuttle a Buran. Tenhle stav trval až v podstatě do doby cca před 10 lety, kdy byl zájem o průzkum vesmíru znovu obnoven, včetně vývoje nových raket a lodí.

Obecně jde o to, že na Měsíci není nic zajímavého a cesta tam je neúnosně drahá. Letět tam se vyplatilo dokud byly programy dotovány státy v rámci mezinárodní prestiže, ale komerčně to dosud nebylo životaschopné (na zemi nebyl nikdo, kdo by si to mohl dovolit). V současnosti se rozbíhá celá řada komerčních projektů, které by k osídlení měsíce mohly vést, ale k tomu muselo nejprve dojít k značnému rozvoji techniky, aby se ceny letů dostaly na smysluplnou úroveň. I tak ale nemůžeme nic tak ambiciózního čekat za dříve než 10, či spíš 20 let.

geekocz

Zkonstruovat a vypustit raketoplán jenom na oběžnou dráhu se pohybuje v řádech stovek miliard dolarů. Tehdy v 70. letech do toho vrazili všechny finance, aby tam byli dříve než rusové.

klumprt

All inclusive 14 dní na Mallorce v ***** hotelu stojí naprosto nepatrný zlomek ceny letu na Měsíc a troufám si říct, že je to nesrovnatelně větší veget 🙂

mojitek

V1 byla spíš jen bomba a s raketou jako takovou se to nedá srovnat,naproti tomu V2 bylo už něco zcela jiného.Důvodem není smrt V. v Brauna(žáka H. Obertha),ale ten fakt ,že tam lidé prostě nejsou vítáni. Můj názor je ten,že amíci tam byli,ale z „jistých“ důvodů museli důkaz natočit tady.Oficielní verze přistání na měsíci je falzum.Ale jak jsem psal-byli jsme tam

led

nie je toto výzva pre našu cestovateľku -iv-? Svet už má za sebou, teraz by si „spravila“ Mesiac a o pár rokov Mars :).
Čo na to povie gagaga ?

led

pondělí,
Wernher von Braun nebol jediný. Jeho smrťou vývoj neskončil. Bol to „len“ ideový a technický vodca nemeckej skupiny 170 vedcov a inžinierov vyvíjajúcich raketový program nacistického Nemecka, ktorí po vojne v USA pokračovali vo svojom výzkume. Problém bol v podcenení perspektívy raketového výzkumu, ktorý až za J.F.K. znova dostal zelenú a podporu (ako odpoveď na ruské prvenstvo v raketovej technike).

„Tam to vše vymysleli rusové sami“ Je pravda, že ruskí vedci a konštruktéri boli ďaleko vo výzkume, ale práve vďaka takisto získaným nemeckým vedcom a inžinierom (ako USA) ich vývoj rakiet pokročil rýchlo dopredu. Koroljev pracoval na podobných princípoch ako W.v.Braun

led

Plzeň patrila do americkej bojovej zóny, hranica zóny bola východne na dotyk od Plzne.

Hornisse

No on toho nakecal víc. A to ani nemluvím o jeho doplnění, to je nesmysl úplný

štamgast

pondělí, tobě asi šibe-prej nahranej :D

Hornisse

Mimochodem, na konceptu vesmírných hotelů momentálně pracuje společnost Bigelow Aerospace. Očekává se, že první pokusnou vesmírnou stanici by mohli vypustit někdy kolem roku 2017. V první fázi se s využitím jako hotel moc nepoužívá, ale pokud se systém osvědčí, není problém, aby po roce 2020 orbitální hotel(y) existovaly a fungovaly. Dalším logickým krokem by pak byly základny v Lagrangeových bodech a právě na Měsíci.

Hornisse

Zcela stručně, na měsíci není nic, co by ospravedlnilo obrovské náklady na let k němu. Na povrchu máš jen kameny, navíc dost podobné těm na zemi. Ty jsou sice zajímavé pro geology, ale ti ten let nezaplatí. A abys z povrchu měsíce dostal něco zajímavějšího, tak na to ještě musí technika trochu pokročit.