annas

Byli Američané skutečně na Měsíci?

http://www.co­olplaneta.com/2010/04­/boli-americania-skutocne-na-mesiaci/#comments

Je zajímavé ještě dodat, že počet Američanů žijících v domnění o podvodu přistání na Měsíci každým rokem stoupá. Zatímco v roce 1999 si to myslelo celkově jen 6% Američanů, v dnešní době toto číslo již dosahuje neskutečných 20%.

Nejlepší odpověď
mosoj

Od přistání člověka na měsíci uplynulo 32 let.
Od té doby jako když měsíc není. Řada indicií nasvědčuje tomu, že lety na měsíc nebyly sledované jenom lidstvem.
Již se zde o tom několikrát diskutovalo.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-neleta-na-mesic

Tento časový odstup určitě způsobuje změnu v myšlení lidí, vždyť lidé kterým je dnes třicet let toto vůbec nezažili a čtyřicetiletí o tom nemají žádné vzpomínky !!

Že Američené na měsíci byli o tom nepochybuji. To se nedalo ani v té době tak lehce zakamuflovat. Otázka zní proč se na Měsíc od té doby neletělo. Otázka peněz to určitě nebyla.

Nakonec i program Apollo byl předčasně ukončen, prý z nedostatku peněz. Což je naprostý nesmysl. Skutečnost letu na Měsíc byla v době studené války tak prestižní !!, že finance nehrály žádnou roli!!
Doplňuji:
Lety na Měsíc a dění okolo nich jsem velice pozorně sledoval. Zajímalo mě to. V té době byl můj koníček elektrotechnika, slaboproud a v jediném dostupném časopisu „Amatérské radio“ se o odposleších komunikace mezi posádkou Apollo a pozemním střediskem dost psalo.
Tehdy nebyly hovory tak zabezpečené a bylo věcí prestiže každého radioamatéra něco odposlechnout. Zde pronikly na světlo první nesrovnalosti mezi oficiálním prohlášení NASA a hovory. Podotýkám že činní radioamatéři byli jedni z malé skupiny lidí, kteří v té době museli znát dobře Angličtinu. Několikrát bylo prohlášeno že se lety na Měsíc obnoví aby to v zápětí bylo zase vzato zpět. Důvod se vždy našel. V současné době sleduji chování Číny, která prohlásila, že na Měsíc poletí. Mám ale dojem, že se o tom také přestalo mluvit.
Časem se to ale ukáže. Do nekonečna to oddalovat nepůjde.
Faktem je, že se jeden z kosmonautů ( již si nejsem jistý jménem) po návratu na Zem pomátl a skončil v blázinci.
Člověk, který prodělal do té doby největší zdravotní a psychické testy se zblázní !!
Podotýkám že to nebyl člen posádky Apolla 13, které mělo havárii a jen se štěstím se posádka vrátila na zpět.

Další odpovědi
Terryle

Věřila bych tomu, co říká Mosoj. V té době bylo dobývání vesmíru vlastně druhem „války“ mezi Západem a Východem. A věřím tomu, že kdyby to Amíci nahráli, SSSR by na to velmi rychle přišel a nenechal by si to pro sebe – to by pro Ameriku byla rána jako sviň.
Je ale faktem, že je zvláštní, že od té doby se o Měsíci ani nešpitne, přitom by to teoreticky neměl být tak strašnej problém – s dnešní technologií.
O cestě na Měsíc, o okolnostech a hlavně o tom, co se tam zjistilo nebo stalo, určitě nevíme všecko. Ale jestli se fakt odehrála, o tom bych asi nepochybovala… ona je teď hrozná móda všemu nedůvěřovat a ve všem hledat konspirace :o)

anonym

Tyhle úvahy a spekulace mě už ani neiritují.
Za úvahu by jistě stálo – je Země opravdu kulatá? Určitě je to nesmysl,vždyť ti tzv. „protinožci“ by se museli zřítit do prázdna.
A že je Země placatá – to je jisté,říkali mi to tuhle Hejkal s Bludičkou.