Kohut57

V restauraci nemám rád obtěžování kýmkoliv. Je možné se tomu bránit?

Nemalé peníze jsem ochoten dát za hezké posezení u oběda či večeře, často ale příjemné prostředí narušují děti, které rodiče nechají dělat cokoli. Jste i pro toto?http://ww­w.blesk.cz/cla­nek/zpravy-udalosti-zahranici/156143/res­taurace-v-usa-diskriminuje-male-deti-nesmeji-tam.html

Doplňuji:
Pro iceT: Dětský koutek situaci naopak zhorší. Kumuluje křik a pohyb dětí a rodiče jsou více mimo hru. Naštěstí nastává jejich rušení po bezdůvodném nárůstu. Ještě zřídit přebalovnu a kojírnu a můžeme restaurace přejmenovat na mučírny.

Nejlepší odpověď
Ella

jsem pro… chodial bych tam o to raději :D akorát ještě bych tu hranici zvedla… právě jsem se vrátila z dovolené s kamarády, kteří mají děti: dva roky, osm a pět a příšerné!!! furt křičeli, běhali, nevydrželi chvíli posedět, rozmazlené, ta malá se doknoce, proto že tam nebyla máma počůrala, protože chtěla jen od ní aby ji dala čůrat, prostě… takovou restauraci bez dětí bych brala!
Doplňuji:
někteří rodiče si myslí, jaký jsou jejich děti andílci a přitom by potřebovali pořádně otevřít oči, protože se desetileté děti chovají jako dvouleté a i hůř…

Další odpovědi
hanulka11

Myslím, že každý rodič by měl sám být soudný zda je schopen vzít dítě do restaurace. Pokud tak chce činit, měli by rodiče od malička dítě k tomu vychovávat .
Není nic horšího, když se začne dítě vztekat a křičet a rodiče nejsou schopni dítě uklidnit a nebo mu neustále domlouvají ....... To vždy přímo "zuřím "- to končí veškerá legrace a jsem schopna je i napomenout.Mám ráda děti,ale musí být vychované -jinak do restaurace nepatří.

manon

Jsem pro ponechat restauraci takovou volbu a nepovažovat to za diskriminaci, protože ne všichni lidé jsou soudní a dokážou posoudit, zda jejjich dítě je už schopno zvládnout čekání v restauraci a chovat se tak, aby nerušilo okolí. A některé deti jsou opravdu rozmazlení spratci, co je jejich rodiče nezvládají, co si budeme povídat :)
Doplňuji:
K doplnění: Myslím, že můžou vedle sebe existovat „specializované“ restaurace bez dětí a naopak se zaměřením na děti. Každé by si na trhu mohly najít svoje místo. Jsem-li sama rodičem s dítětem, budu asi více smířená s hlukem od jiných dětí v takové specializované „restauraci dětské“. Slyšela jsem o nich (či spíše kavárnách) – na nějakých těch procházkových trasách mají své opodstatnění).

Damiana

Tady těžko. Současný kult dítěte dá vzniku dětských koutků jistě i ve čtvrté cenové … A nechá tam děti i kouřit…
Začalo to v tzv. Family a Kids friendly restauracích (pizzerie, IKEA restaurant, MCDonald's, KFC…), ale bohužel už to převzalo i dost atraktivnějších podniků. Paradoxem je, že když jsem nedávno byla v jednom menším městě pro zmrzku u Mekáče, koutek tam prý zrušili, protože to obtěžovalo jiné zákazníky! A ve čtyřhvězdičkovém hotelu v Mariánských lázních „tančí“ matka se řvoucím děckem v náručí při společenském večeru v teplácích – v naprostém klidu – v deset večer!
Je to o lidech, tedy o rodičích. U některých mi přijde, že ty své … potomky … nechají takhle řádit snad schválně…:-(

iceT

Myslím,že dnes je možné dítě či děti umístit do dětského koutku,pokud restaurační zařízení takové zázemí má a spokojenost je na obou stranách.
Malé dítě si bohužel neuvědomuje,že ostatní ruší a pokud rodiče nejsou chopní si ho usměrnit,je to smutné.Snad zřídit dětský koutek není až taková investice.

terry

Myslím, že to není o restauracích ale o lidech, potažmo o personálu, aby zákazníky s dětmi usměrnili.
Pokud se pár zákazníků, které to obtěžuje zvedne a odejde, majitelům za čas dojde, že o více zákazníků přijde a ty se řvoucími dětmi je nenahradí.