ten který je

Patří malé děti do restaurací?

Možná jste byli také svědky situace,kdy rodiče seděli celé odpoledne do večera v zahradní restauraci a jejich vřeštící malé děti se prohánějí celý den mezi sedícími hosty okolo stolů na umělohmotných rachotících tříkolkách.Rodiče nejeví o děti zájem a servírka musí dávat pozor aby jí děcka nevyrazila jídlo či nápoje z rukou.
Když se někdo z hostů ozve,rodiče jsou dotčeni a namachrovaný tatínek povstane a ukazuje své odhodlání dát někomu přes ústa.Je správné když děti tráví svůj čas po celý den v restauraci?Patří děti do restaurací?

Nejlepší odpověď
Kepler

Na nějaké to dlouhé vysedávání, zatím co se rodiče systematicky opíjejí, to vhodné není, ale zajít s nima na jídlo, koupit jim zmrzlinový pohár apod., proč ne?

Další odpovědi
led

Dlhodobý pobyt detí v zariadenich reštauračného typu, nie je pre ne vhodný. V zmysle popisovaných prikladov by som takéto „pobyty“ detí v žiadnom prípade nedoporučila.
Na druhej strane, veľakrát sa stáva, že deti zamestnaných rodičov sa chodia stravovať do reštaurácie. Nie je to síce ono, ale vždy lepšie, než stravovať s pouličných bufetoch alebo byť o hlade. Aj to dieťa potrebuje pravidelnú stravu.
Keď si spomeniem na svoje detstvo za krutého socializmu, stalo sa nám ako deťom, že vzhľadom na vysoké pracovné vyťaženie rodičov, nám cez prázdniny na 1 týždeň v blízkej reštaurácii vybavili obedy. Prišli sme, zjedli skutočný teplý obed, špeciálne pripravený pre nás a poďakovali obsluhe a spokojne najedení vydržali do už domácej večere.
Dnes by sa tento spôsob tiež v mnohých rodinách zišiel, hlavne v čase, keď nefungujú školské jedálne.

Danina65

Tenhle případ je asociální, ale pokud maminy s kočárky zabrzdí v předzahrádce, tam vypijí kávu a proberou vesmír a tak, proč ne?Jinak jako ostatní na jídlo, na oslavu, přece se musí někde otrkat a umět si samostatně objednat, slušně se chovat k obsluze a vůbec se umět chovat ve společnosti ostatních lidí.

ivzez

Pokud se umějí společensky (samozřejmě úměrně
svému věku) chovat, pokud se jim rodiče (doprovod)
věnují a pokud neobtěžují ostatní hosty a personál,…

Ale ani v tom případě ne celé dny nebo odpoledne.

Drap

Celodenní vysedávání v hospodě neni dobré ani pro dospělé, ne tak pro děti. Jinak proti dětem v restauraci vůbec nic nemám. Je to v pořádku, když se jde rodina do restaurace najíst, popřípadě něco oslavit.
Pokud to co popisuješ se děje opakovaně, lze zavolat policii, nebo nahlásit rodiče sociálce.

bububabu

Problém v dnešní době je ten, že lidé nechápou rozdíl mezi svobodným jednáním a asociálním a bohužel je to úplně všude a netýká se to pouze dětí, třeba neskutečně hluční lidé v bytech nad vámi, či všude na veřejných prostranstvích. Všichni se ohání jen právem na svobodné jednání, ale to že jsou jen bezohlední nevidí.

Mc Merkurion

… co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš …