Lgee

V případě že umřu kdo zdědí moje peníze?

Peníze na bankovním účte?
Na živu je máma, ségra, babička, děda, teta, stryc.

A pokud nevychazim se ségrou jak se dá udělat to aby to dostala jen máma?

Nejlepší odpověď
Drap

Podle zákona. V tomto případě myslím, že matka se sestrou.

Další odpovědi
rrihamirek1

No ja myslim, ze brzy nebude co resit. Inflace diky petidemolici roste tak rychle, ze nez bys stihl umrit, budou mit tve majetky nulovou hodnotu. 😁
—-
Edit- Je mozne sepsat zavet, nejlepe s notarem. Ale jsi mlady, se sestrou to treba tak spatny za par let nebude.. A neumiras ;)

elkon

Najdi si nějakou spřízněnou duši, ožeň se a pak bude dědit ona, případně tví potomci.

paul1

Proč takové černé myšlenky? Bude to v prvním případě máma a sestra. Babička a děda jsou v další třídě. Celkem je 6 tříd:

https://www.fi­nance.cz/499597-dedictvi-i-posloupnost/

da ny

Možná bys měl dělat něco pro to, abys lépe vycházel se sestrou (ona s tebou).

Peníze by zdědila matka, ale sestra je asi utratí ;D
Přestaň blbnout. Máš rodinu, nejsi sám, jako kůl v plotě. Mohl bys být mamce „oporou“. Starala se o Tebe řadu let. Máš co jíst, nahý a špinavý nejsi. Střechu nad hlavou máš. Pokud to půjde, jednou se dočkáš i samostatného bydlení. Dnes se rodiny spíše tmelí dohromady, aby zvládli případné finanční nesnáze. Nepříznivý zdravotní stav apod.
Pokud máš dlouhodobě splín a neumíš se k tomu postavit čelem. Zajdi za nějakým odborníkem (psycholog/psychi­atr). Nic se nejí tak horké, jak se to uvaří/upeče.
Jsou i pracovní místa s ubytováním (někdy jen společným). Spolubydlení v bytech pro studenty i pracující (člověk musí být opatrný). Studovat nemůžeš? S „brigádou“ a sirotčím důchodem, příspěvek od mámy…? (VOŠ, VŠ). Někde mohou trochu pomoci i prarodiče.. .
Každá trampota má svou mez.
Jaké si to uděláš, takové to budeš mít!
Sebelítost a nespokojenost se sebou samým, nikam nevede.

Kazatel

On už se někdo najde. Nebude-li dědiců ze zákona ani závěti, schrábne to jako odúmrť stát.