ivosek2

V oku mám řasu, co mam dělat?

Odpovědi
Hykam

Vyndat si ji

Kepler

Rozumím tomu tak, že se ti vypadlá řasa schovala pod víčkem a dráždí. Vždycky mi pomohla stará babská rada: víčko dvěma prsty odchlípni a zasuň tam řasy druhého víčka. Zakvedlej a snaž se tu blbou řasu vymést (jako smetákem). Většinou je třeba víc pokusů a Ophtalmo septonex taky pomůže.

Radius

Také se mi to občas stane, mám doma Ophtal ten se dá normálně koupit v lékárně. Jsou to 2 lahvičky a vanička. Trochu Ophtalu si odleju do vaničky, přitisknu na okolí oka, zakloním hlavu a zamrkám. Pak se podívám do vaničky a tam už plave ta uvolněná řasa, pokud ne, zopakuju to. Ten roztok nedráždí oči, takže to nebolí ani nedráždí.
Další možnost je zajít na oční (v okresní nemocnici), tam je vždy nějaký oční lékař a sestra (i odpoledne a večer) a oni tu řasu vyndají hned a šetrně. Nebo na normální pohotovost.

Kdysi (když jsem byl malý) mi to vyndavala máma, vzala čistý kapesník, udělala cípek a ten namočila do čisté vody, a pak mi tu řasu vyndala, ona se přilepila na kapesník. Ale ten Ophtal je lepší. Uvádím v odkaze jak vypadá, ta vanička (na vyplachování) je bílá a je nasazena na té skleničce.

Zdroj: http://www.sle­ky.cz/ophtal-ocni-roztok-2x50ml

postcd

doma máme kalíšky na oční lázeň: http://goo.gl/U5byTB

takže ho naplním vodou, předkloním se a pak chvilku okem pohybuji ve vodě aby se dostala i pod kůži, dokud se smetí nevyplaví