Avatar uživatele
Bronzový

V kolika letech vysvětlit dětem veškerou sexualitu?

Kolegyně v zaměstnání mi položila uvedený dotaz, údajně světová Zdravotnická organizace doporučuje vše vysvětlit do čtyř let, na můj dotaz kde uvedené objevím, prý to proběhlo v českém tisku. Zeptal jsem se starého příbuzného v penzi, který pracoval jako studený primář / na pitevně / a pravil podle některých odborníků od půl roku tahat za pindíka pokud bude vzrušen může být Casanova, když nebude reagovat může mít jinou orientaci.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Co nejdříve, ale vhodnou formu podle věku., ale především pravdivě. . Vhodná doba se často naskytne, , když se narodí sourozenec ...

Ale netvrdit, že dítě přinesl čáp, nebo vrána.

Dítě vstřebá informace v souladu se svým rozumem, postupně se dovídá víc.

Ale je důležité reagovat na dotazy, když se děti něco doví "pokoutně" a uvědomují si, že holka je jiná než kluk.

Jakmile dítě začne chodit do školy, doví se více o svém těle, třeba jak roste, co se s jeho tělem děje bude dít. Někdy pomůže informace, jak se rozmnožují zvířata.

Z toho často vyplynou i otázky pro rodiče, takže vysvětlit, Podle zkušeností vím, že rodiče se spoléhají na školu, že se v rámci výchovy o zdraví dovědí víc. Jiní zase s výchovou ve škole nesouhlasí.
------

Pro zajímavost se podívejte na mou otázku

https://www.odpovedi.cz/…

-----

Mrkněte se i do archivu

https://www.odpovedi.cz/…

https://www.odpovedi.cz/…

a další otázky v archivu.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Nezáleží kdy, ale jakým způsobem. Vždy, když je vhodná příležitost, dítě je na požadovaném stupni chápání. Nezakazovat to, netrestat, nehrozit, je to přirozený jev, stejně jako jídlo, pití, dýchání, růst vlasů a podobně. Dítě by měl poučit jeden z rodičů, který ho zná a má k němu důvěru.


Avatar uživatele
Zlatý

Taky se nevysvětluje veškerá sexualita, ale postupně, klidně od relativně útlého věku a vždy tak, aby to dětský mozeček mohl pobrat. 4ili od nízkého věku po dávkách, nikoli vše najednou.


Avatar uživatele
Zlatý

Vepište odpověď...Veškerou sexualitu? Tak TOHLE definuj, to by mě zajímalo. Fakt se ptáme, kdy UČIT SEXUALITU? Znám případ, kdy zralá padesátnice navázala vztah s novým partnerem a ukázalo se, že VEŠKEROU SEXUALITU se v jeho přítomnosti TEPRVE ZAČÍNÁ učit. Jenže "to samo", ne, že by ji on učil. Má tři dospělý děti a nabízí se otázka- JAKOU sexualitu v pravý čas VYSVĚTLILA ona jim? A proč by ty děti měly nést následky sexuálních zkušeností matky? Jaké si z takový školy odnesou poznání do života? Jde o to, zda podobný rodičovský poučky mohou mladým přinést do života krom poznání i TRAUMA, třeba později z faktu, že pro vlastní "návyky" s nimi jejich partneři či partnerky nechtějí nic moc sexovat, pokud jde navíc o paličáky, kteří třeba nemají ochotu učit se NOVÝM VĚCEM (to samo!), na rozdíl od jejich matky, která jim předešle svýma poučkama v "pravý čas", mohla poškodit dokonce i jejich identitu. Proto tvrdím- SEXUALITU NEVYSVĚTLOVAT, zvláště pokud jde o VLASTNÍ DĚTI, který se na ni neptaly! Všechno se nedá vysvětlit a naučit. Třeba právě sexualita SE RODÍ, nevysvětluje se. Žádnej člověk si asi nepřeje šu... jako maminka, TO SNAD CHÁPEŠ. Sex jedince, stejně jako každý z nás, by měl nést punc originality, měla by se u něj otisknout právě ta identita, jinak taky může jít o nechutné mrhání a to nikdo nechce, to je snad jasný. (;

Pepa25: Jaká kačenka? Já měl dotud zkušenosti jenom s netopýrama, asi mně to špatně vysvětlili. A dále, Emma Stone v jednom snímku říkala, že snad má mezi nohama skřítka, to si taky pamatuju! Nikde nic o kačence!


Avatar uživatele
Bronzový

Tuším, že se tomu věnuje i výuka ve škole.


Avatar uživatele
Zlatý

Podle mně po dávkách... Děti se zeptají na to co zrovna potřebují vědět. Ideálně být zkrátka v odpovědích upřímný (i když je to pro mnohé těžké a ne vždy to jde), není třeba zacházet do detailu. Říct část kterou zrovna potřebují, ale rozhodně nelhat. Nakecané nesmysly se vám časem vrátí.


Avatar uživatele
Bronzový

Takže opět zavádějící dotaz, jak jinak .... Od 4 let se samořejmě nevysvětluje VŠE, ale mělo by ZAČÍT vysvětlování (už čtyřletý pochopí, že pindík není kačenka).


Avatar uživatele
Zlatý

Priebežne počas duševného a fyzického vývoja dieťaťa.
Na počiatku bola tráva... potom ryby a cicavce a dnes sa za vrchol považuje človek. Podobne je to aj s nadobúdaním znalostí o biologii človeka a sexe u detí. Všetko treba postupne úmerne s chápaním dieťaťa.
Dedinské deti túto otázku vidia prakticky od svojich prvých krokov pri pohľade na domáce zvieratá.
Mestské deti, ktoré o tejto problematike sa dozvedajú vďaka internetu a médiám, tiež nie je dobré nechať v naivite.
Najhoršia vec je tajiť ako čosi zakázané a zatĺkať a zatĺkať a zatĺkať! Je to ako keď deťom zakazujete strkať klince do elektrickej zásuvky a nepoviete prečo. Ale deti si dieru v plote nájdu a budú tajne a nekontroľovateľne získavať informácie, žiaľ aj tie skreslené, nežiadúce a škodlivé.


Avatar uživatele
Zlatý

Veškerou?
Včetně sado-maso, pornografie, zneužívání, sodomie, …?

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

ivzez

@Kelt:
„Dítě by měl poučit jeden z rodičů, který ho zná a má k němu důvěru.“

Oba rodiče zpravidla mají ke svému dítěti důvěru. (Nemínil jste něco jiného?)

Avatar uživatele
Zlatý

led

zjentek, normálne som sa musela zamyslieť, nie ste náhodou dvojník Radka Uzla?

https://www.youtube.com/…

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

Tak já předpokládám, je zde již VŠEOBECNĚ ZNÁMO, že v mém případě půjde o ryze laické odpovědi, neopírající se o ŽÁDNÉ ověřené skutečnosti a fakta, milá led, takže zůstaňte v naprostém klidu- NE, nehraji si zde na chytrého (;(;(;

Avatar uživatele
Zlatý

led

To som kľudná, no snáď sa neobjaví mimozemšťan :-)

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

Nejsem si zcela jistej, jestli tady NÁHODOU ostatním něco neušlo, ale... Kryšpín v otázce zmiňuje SEXUALITU, potažmo OSVĚTLENÍ POJMU SEXUALITA DĚTEM! Nic o sexuálním chování, výchově, atd. Takže jsem divný asi já, jak jinak.. (;

Avatar uživatele
Zlatý

ivzez

Nechápu: Sexuální chování, odchylky apod. nejsou částí sexuality?

Kryšpín použil obrat „veškerou sexualitu“.

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

Stejně bych zde sexualitu se sexuální výchovou raději nemíchal, zvlášť pokud se jedná o děti. Je to můj subj. pocit, určitě pravdu máte vy. Jen je třeba sledovat, kam "pravda" vede. Co se týká sexuality dětí a mládeže, tak tam je to dnes hodně patrné na internetu, ta "výchova" a někdy to není hezký pohled ANI PRO MĚ a že jsem dost otrlý..

Avatar uživatele
Zlatý

led

Zmienil sa, ale aj informácie o sexuálnych odchylkách a úchylkách treba deťom vysvetľovať úmerne ich chápaniu. Hlavne v dnešnej dobe, aby mali základné znalosti o nebezpečnosti úchyliek a vedeli správne reagovať Poznám prípad, keď v meste priamo na ulici bolo malé dievča oslovené mužom s odhaleným ohanbím. Liečilo sa z toho niekoľko rokov.

 

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 1347
Zlatý marci1 990
Zlatý quentos 706
Zlatý ivzez 704
Zlatý annas 662
Zlatý iceT 654
Zlatý hanulka11 535
Zlatý led 521
Zlatý zjentek 509
Zlatý panenka 488

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.