zjentek

V kolika letech jste si v místě svého bydliště začali všímat vyvěšenejch parte?

Nejlepší odpověď
annas

V rodné obci jsem se o úmrtí dověděla z místního rozhlasu. Pokud jsem hlášení neslyšela, přečetla jsem si parte, které se dávalo všem občanům do poštovní schránky.

Byla to tradice, dát na vědomí všem spoluobčanům, kdo zemřel.

Ve městě, kde bydlím, jsou dvě pohřební služby, takže když jdu kolem, vždy se podívám, kdo není mezi námi. Nepravidelně.

Od které doby nejdříve? Nepamatuji se , ale určitě to bylo v době mého mládí, nejdříve z parte ve schránce, později i z rozhlasu.

Dnes už roznáška neexistuje, obec se rozrůstá, takže parte má místo na upravené vývěsní tabuli obecního úřadu.

Další odpovědi
Drap

Od nepaměti si občas všimnu, občas ne. Bydlím v nevelké obci, takže parte neni nikdy až tak moc.

da ny

Od malička, nejfrekventova­nějším místem bývaly dveře do samoobsluhy, obchodu s potravinami.
Dnes je tomu jinak. Nesleduji.

Kulpix

Asi v 7 letech