Spartaboy

V knize Nejvyšší princip-Cesta od strachu k lásce se píše o špetce pravdy v každé lži. Jak si mám tu špetku představit?

Celá pravda vede podle této knihy a podle spousty duchovních učitelů k Lásce. Můžete mi dát příklad? Třeba na příkladu znásilnění nebo podávání psychofarmak která nikdo kdo je bral ve větším množství nemůže považovat za Lásku zvláště když dělají z mužů ženy a to samé dělají s rybami v řekách.
--

V knize Nejvyšší princip cesta od strachu k Lásce se píše o špetce pravdy v každé lži.Jak si mám tu špetku představit?

Odpovědi
EKSOT123

Běžně je to tak, že pokud má lež vypadat věrohodně, tak se do ní zabudují určité pravdivé nebo láskyplné věci. Je to celá věda a umění. Úspěch pak bývá často veliký, rozhodně větší, než kdyby to byla pouhá lež. Nad tímto jevem se už zamýšlela řada myslitelů. Jinak doporučuji tu knihu a podobnou literaturu odložit a začít hledat pravdu tam, kde si myslíš, že ji z největší pravděpodobností najdeš. Protože člověk nikdy neví, kolik času mu bude pro život dáno. Tvůj postřeh se mi líbí.
Druhá věc je svět názorů a omylů lidí. Tomu se ale neříká lež, i když to není pravda, tedy ne celá pravda. Je to směs pravdy a neúmyslné nepravdy.