dust8

V jakých případech mimo kůrovce se provádí odlesňování?

Jen těžba dřeva?

Odpovědi
DoTazatel

Těžba dřeva, jiní škůdci kromě kůrovce, za účelem stavby na daném místě – kvůli obydlení, obchodním centrům, podnikům; v období požárů se taky kácí některá místa – když už je někde požár tak se taky vykácí terén kolem něho a taky se zvikliduje i to, co nezviklidoval ten požár.
Dříve se taky vypalovaly lesy kvůli pochodu vojsk nebo i kvůli strategii a přehledu – taktika spálené země, vykácení stromů, aby se tam nemohl schovat nepřítel atd. Hl. se to taky dělalo pro rozšiřívání toho lidského obydlí – nejen kvůli stavbě ale celkovému prostoru, aby měli víc místa – lesy se vypalovaly i z kořeny, za chvíli ani nešlo poznat, že tam nějaký les byl, trochu se to upravilo, vyčistilo, zavodnilo a klidně z toho mohlo být pole, osada, kde se něco pěstovalo.