zjentek

V jakých lokalitách přírody se mám pohybovat, pokud mám zájem najít paroží?

Kde je vysoká pravděpodobnost?

Nejlepší odpověď
Drap

Paroží srnčí zvěře můžeš najít téměř kdekoli. U jelenovtých je v každé lokalitě nějaké místo, nebo i více míst, kde paroží shazují. Nebývá to nikde na planině, ale v místech, kde je nějaký strom. Ty místa najdeš pouze tak, pokud ti je nikdo neprozradí, že máš dokoalou znalost místních esů a každý den se tam pohybuješ.

Další odpovědi
led

Hľadajte v lesoch. Parožie najčastejšie odpadá pri trení hlavy o kmeň stromu.

EKSOT123

Domnívám se, že jde o zakázanou činnost, nálezy by zřejmě měly odevzdat místním myslivcům. Ale k věci: sám jsem našel jen asi tucet schozů a několik mrtvých trupů s parožím. Vše náhodně, nezabývám se tím. Ale jeden můj bývalý spolupracovník z Liberce, který se tomu věnoval dost intenzivně, nacházel v průměru kolem 5 kousků za víkend a během krátké doby jich měl přes 100. Zašlo to s ním tak daleko, že nacházel schozy snad úplně všude. I na frekventovaných místech, jako je parkoviště nebo nádraží. Co jsem pochytil, tak si vždycky nejprve prostudoval mapu. Vybíral si zemědělské oblasti, kde se uprostřed velkých lánů polí vyskytovaly ostrůvky lesíků, nejlépe s protékajícím potůčkem nebo jiným zdrojem vody. Na takových místech je mnohem větší koncentrace zvěře a tedy šance nálezu než třeba v lese. Pokud tedy nepožaduješ jelení, ale spokojíš se se srnčími schozy. Také je důležitá roční doba. Sice se nejlépe hledá v předjaří, kdy je vegetace suchá, ale bohužel je v té době již mnoho paroží ohlodaných od myší.

Kryšpín

Pokud je v blízkosti obšoustník a udržuje některou zanedbanou dámu a mužíček má parohy.