Rokio

V jakém roce spadl naposledy na naši planetu asteroid, který udělal alespoň nějaké škody?

Nevíte, kdy zhruba v historii naší planety spadl na Zeměkouli naposledy asteroid, který udělal škodu, která měla rozsah minimálně malé škody, tzv. alespoň stihl dopadnout na planetu a udělat nějakou škodu?

poznámka: Nepotřebuji znát přesný rok, ale bohatě mi postačí desetiletí, či alespoň století.

Odpovědi
magorvkleci

Já tedy neznám definici „asteroidu“, ale co se týče meteoritu, tak si pamatuju Čeljabinsk 2013.

Edison

Hodně známý je Čeljabinský meteor, 15.2.2013. Jen si nejsem jist, jestli je poslední. Taky jde o to, že jistě existují místa na světě, kam mohlo něco dopadnout a pořádně o tom ani nevíme.

Doplnění: O asteroidu bych se ani tak nebavil. To bychom asi věděli všichni a nešlo by o „malou událost“, proto zůstaneme jen u meteorů.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C4%8Celja­binsk%C3%BD_me­teor

Kepler

Čeljabinský meteorit z r. 2013 vysklil velké množství oken a bylo zraněno asi tisíc lidí. Podstatně větší prda nastala v r. 1908 na Sibiři v oblasti Tunguzky, kdy lehlo 2000 km2 tajgy.

aliendrone

Tak „nějaké škody“ dokáže zpumprlíkovat i sprostý meteorit, ale planetka (tedy asteroid) už nadělá slušnou paseku. Namátkou třeba asteroid Chicxulub – ten měl na svědomí dinosaury a mnohé jiné živočisné a rostlinné druhy na konci druhohorní Křídy (před cca 60 000 000 lety). Pojem dopad asteroidu smíchat spolu s „alespoň nějakmi škodami“ je jako výrok „prdět atomové hřiby“. ;) :D :D