dust8

V kterou hodinu čili od kdy do kdy platí v ČR zákon o rušení o nočního klidu?

Nejlepší odpověď
Drap

od 22:00 do 6:00

Další odpovědi
Janovicak

Jak zde už Drap psal, podle paragrafu 34 zákona č. 258/2000 Sb. je noční klid vymezen mezi 22:00–6:00. Ale radši bych se podíval na místní vyhlášky, protože podle paragrafu 96 si může např. Obec kvůli ochraně před hlukem tuto dobu zkracovat. No a pak tady jsou zvláštní akce na které musí míti povolení od daného uřadu a ten pak pro tu danou akci může v ten stanovený den akce, noční klid z 22:00 posunout klidně až na 24:00 apod.

Edison

Žádný zákon toto NEURČUJE!! Mluví se o „čase obvyklém“, žádné konkrétnosti. Už je to tu několikrát rozebráno. V některých místech MŮŽE, čili NEMUSÍ být určen vyhláškou. Může ho určit obec vyhláškou, nebo vlastník domu domovním řádem a podobně.