Kepler

Jak se bránit psychopatovi?

V městském bytě bydlím už skoro dva roky a můj soused pode mnou na mně vystartoval už po šesti hodinách po nastěhování a to jen proto, že jsem si ve 23 hodin ještě dovolil vybalovat věci z krabic. Je pravda, že jde o starší barák s hlučnými prkennými podlahami. To já ale neovlivním. Abych to zkrátil: 15× na mně zavolal policajty bez jediného důkazu a 3× se to řešilo na městském úřadu, samozřejmě bez řešení a postihu. Nikdy s žádným důvěryhodným důkazem (jen vymyšleným) a nikdo jiný v baráku si na mně nestěžoval. Navíc o mně šíří pomluvy. Co s tím? Je na to nějaká páka? Nebo mu musím pořád dávat do držky? Posledně mě to stálo jen litr… To když jsem seděl v křesle a prý jsem dělal o půlnoci bordel, protože trpím syndromem neklidných nohou, sám to neslyším a ani si to neuvědomuju, paty se podlahy ani nedotknou. To abych se ještě naučil levitaci, připadá mi to absurdní. Já totiž ani nesmím po 23. hodině chodit ani po bytě, jinak ten magor hned volá policajty, protože nemůže spát…

Nejlepší odpověď
bolak

Normálně za ním zajdi, a zeptej se ho co máš dělat. Jako do kolika hodin můžeš chodit po bytě, v kolik máš chodit spát, jestli můžeš pouštět vodu z kohoutků, kolikrát v měsíci smíš luxovat a jakou stanici máš poslouchat v rádiu, resp. jaký styl hudby, protože třeba rock je mnohem hlučnější než třeba nějaká Vltava od Smetany, tam to více méně jenom bublá. A taky kudy máš chodit po bytě, aby mu to dělalo co nejmenší potíže. Buď v klidu, tvař se při tom vážně a všechno si pečlivě zapisuj, buď mu v průběhu dojde že to co po tobě chce je naprostý nesmysl, a nebo si z toho třeba něco vyvodíš, a ten seznam věcí sem pak hlavně postni, protože víc hlav víc ví (a i kdyby ne, tak se aspon zasmějeme).

Další odpovědi
Smlouvyzdarm

Keplere píšeš 3 x se to řešilo..... a bez postihu. Čili nebyly zjištěny skutečnosti, které by nasvědčovaly tomu, že byl přestupek spáchán. No, a toho bych se do začátku chytil jak naznačuje již Gecco. Takže jsem jako nic neudělal??? Tedy někdo mě nepravdivě obvinil z přestupku??? Jako obviněný z přestupku máte právo (viz § 73 z.č. 200/1990 Sb.) „vyjádřit se ke všem skutečnostem, které se Vám kladou za vinu, a k důkazům o nich, uplatňovat skutečnosti a navrhovat důkazy na svou obhajobu, podávat návrhy a opravné prostředky.....“ je tam – navrhovat důkazy na svou obhajobu. Navrhl bych tedy správnímu orgánu, aby požádal o podání vysvětlení ostatní spolubydlící v domě, aby se ukázalo, že k žádnému hlučnému jednání nedochází – nebo-li, že jste se žádného přestupku nedopustil. Pokud to z šetření vyplývá nebo vyplyne, je to naopak důkaz, že se naopak Váš soused dopoustil přestupku dle

§ 49
Přestupky proti občanskému soužití
odst. (2) Přestupku se dopustí ten, kdo úmyslně naruší občanské soužití tím, že:
písm. b) jiného nepravdivě obviní z přestupku

Když některé jeho oznámení dotáhnete takto do konce, snad si to rozmyslí a přestane Vás zbytečně obtěžovat. Samozřejmě se předpokládá, že se ničeho nedopouštíte.

redy

Dala bych koberce na zem, i když to sama nesnáším, je to jen na prach.

Ale už bych ho nemlátila, chytne lepáka a má vystaráno, to se to potom žije, když ho sponzoruješ…

gecco

No – můžeš na něj zkusit podat trestní oznámení (stalking, pomluva) nebo stížnost na MÚ (pomluva…).
😉
Ale – a nic jsem neřekl ani nenapsal – co takhle mu večer silikonem ´objet´ vchodové dveře do bytu? Ráno nevyjde (neotevře)…
Ale – jak už jsem uvedl – ode mne to nemáš…
😉
A nenech se chytit…
😉

uccello

Já bych sezval všechny lidi z baráku včetně něho a vyříkal bych si to s ním přede všema.

Šidlo

1. kverulantstvo je príznak psychózy, nie psychopatie

takže, skúste postup, ktorý navrhuje bolak…ak sa chytí, vyzerá to na psychózu

ak však so zlomyseľným úsmevom povie, že jemu vlastne vadíte vy, vracia sa to k psychopatovi (asi sadista, vie, ako ťažko je pre dôchodcu behať po úradoch)

potom prichádza do úvahy geccov postup.....ono, ak vy ste dôchodca a on nie, vy ste chránená osoba a on nie......pracujte s tým

pizlicka

Keplere,mě kdyby někdo šikanoval,že chodim v noci po bytě,protože mam syndrom neklidných nohou a nemuzu spát,tak si to hodim.hlidat abych tohle ustála,ze nemuzu spát,protoze tento problém je fakt na hlavu,a ještě i hlidat,ze si nesmim ulevit pohybem,to tě musí neskutečně psychicky ničit.vyspany nejsi,citis se psychicky slabý.pokud mas na tohle duchod-já ano,prokaž se tím policii,nebo koho zavolá.využij všechny možné prostředky,protože jak už tu někdo psal,inv.duchodci mají byt chraneni.a zajdi i za svou lékařkou,at ti napise tohle pro policii,ja už nevim,ale tohle není mozne.

zjentek

Hm tak tebe mít nad sebou v patře, brzy jsem taky psychopatem. Takovýto „kontakt“ by mi na duševním zdraví rozhodně nepřidal. Proto se vyhýbám činžovním domům jako čert kříži a okamžitě investuji do stavby malého domku, ať jsem kdekoliv!! Lidé v činžáku kolikrát ani NETUŠÍ, jak ŠKODÍ okolí. Někdy stačí něco jako ve dvě ráno vyvětrat zabudovaným ventilátorkem hajzlík bez oken po velký straně a hned brzy z rána můžeš dostat do držky taktéž, až půjdeš do krámu a najednou vůbec nevíš, kde je sever, zkrátka odkud a jak to přišlo. A to je jen taková drobnost, kdy se pouze vyrovnala rovnováha jang-jin, kdy sused transformoval svou „špatnou noc“ na tvý „špatný ráno“. Energie se takto lehce srovnají a zas je klid, ste si kvit.
A co s tím maj jako dělat policajti? No to je těžká otázka. Jestli tam u vás máte policajty fakt na baterky a nepomůžou jemu s tebou, tak tobě s ním taky pravděpodobně nepomůžou, jsou to taky jenom chlapi, co chcou v noci nerušeně spát, i když někdy je samosebou taky chytne ve dvě ráno s*aní.

dubraro

S psychopatem se nedá bojovat. Jediná pomoc je utéct.
Volně dle dr. Koukolíka.

pusinka50

Znám to, nastěhovala jsem se také do baráku, kde jsou stropy/podlahy/ ve velmi špatném stavu, slyším sousedy nad sebou, ale ti jsou opravdu hluční. Na WC nemám klid, slyším všechno. Ale, u tebe je to něco jiného, je to šikana psychopata. Psychopat má svůj názor a ten jediný je podle něj správný. I když je to pořád dokola, přesto každý případ šikany stále dokola nahlašuj na policii. Policie to sice pokaždé tzv. odloží, ALE, když se policii nahromadí stejné stížnosti, tak za určitý čas, za několik týdnů či měsíců, musí jejich náčelník dát případ k úplnému prověření skutečností. To vím. Zabere ti to sice čas a nervy, ale za budoucí klidné bydlení to snad stojí. Budeš si při tom připadat možná hloupě, ale trotl je tvůj soused psychopat, ne ty. Mám dlouholetou zkušenost se dvěma psychopaty. Vyberou si svou oběť a jsou k nezastavení. Lituji tě, ale něco s tím dělej a braň se nebo se ze stresů zblázníš a skončíš u psychiatra. Nebo se budeš muset zase stěhovat.

louskáček

No,pokud jste se rozhodl,že váš soused bude vaším životním koučem.Tak by jste ho měl ve všem na slovo poslechnout!!!Jes­tliže je jen vaším osobním vzorem,měl by jste se chovat stejně jako on!!! Pokud si žijete běžný život aniž by jste nějak vědomě omezoval ostatní tak ho žijte dál a nenechte se v něm omezovat vy.Jeden můj známí bydlel těsně u nádraží,když projel vlak všechno se třáslo.Když jsme si po projetí vlaku zase mohli povídat,tak jsem mu řekl já bych v tomhle neusnul.A on.Já už to ani nevnímám ,prostě to tak je.Můžete se soudit až do bezvědomí,ale nejsem přesvědčen že nějaký papír někoho změní.(Můžu tahat tygra za uši a cpát ho senem,ale nejsem si moc jistý jestli se stane králíkem pokud to on sám nebude chtít)Můžete samozřejmě ten papír používat jako štít.U nás ve vsi jsme také měli takového chronického prudila,který pořád chodil na obecní úřad a stále si na něco stěžoval.Až jim došla trpělivost a dali mu taky něco na starost.Zkuste taky tu jeho aktivitu přesměrovat k něčemu užitečnějšímu.Třeba ať se stará o zeleň před domem,o vyvážení popelnic,nebo komunikaci s úřady,připomeňte mu že si uvědomujete že na to má z vás všech nejlepší předpoklady.

Kepler

pizlicka, zjentek: syndrom neklidných nohou není to, že pořád špacíruju po bytě. Normálně sedím v křesle u PC, nebo TV a jenom se mi třepe noha. Chodidlo je v kontaktu s podlahou jen jeho přední částí, vůbec ne patou. Já sám nic neslyším a děje se to nezávisle na mé vůli.

dubraro

Zkus hořčík. Mně pomohl.

Kepler

Smlouvyzdarm: na tom něco je. Prostě ho budu žalovat za nepravdivé obviňování bez důkazu. Stejně to ale k ničemu nepovede, taková je už moje zkušenost.

Seznam.cz

Od takového co nejdál. Odstěhovat se včas. Nic s takovým nesvedeš. 2 roky100 vydržel? Výměna bytu.

Kepler

bolak: na tom jistě něco je, zkoušel jsem už všechno. S magory ale nic nesvedeš. Jsem doma tichý jako myš. Budu za jeho každé oznámení vyžadovat konkrétní důkaz, které ovšem mít nebude. Já ovšem proti jeho oznámení jsem taky nic mít doložit nemohl. Jedině to, že Městská policie shledala vše bez problémů. Je to furt dokola a bez důkazů.

bolak

Pořid si špionážní kameru v propisce na microSD kartu, dej si ji do přední kapsy a všechnu komunikaci s ním si nahrávej. A pak to můžeš třeba strčit na youtube, nebo obeslat emailem všechny sousedy, až bude těsně před domovní schůzí, třeba se k tobě přidaj a pustěj se do něj taky. Teoreticky byste ho mohli i vystrnadit z domu, myslím že jsem kdysi někde četl, že je to po právní stránce možné, ale na to by ses asi musel zeptat nějakého specialisty..

Kepler

On už se mnou vůbec nekomunikuje, rovnou volá policajty. Nikdy nemám tušení, kdy u mně zazvoní znovu. Jak říkám, je to magor.

bolak

Tak v tom případě je jediná možnost, každej den každej den k obědu a k večeři řízky, k pití jedině smoothie, a nebo si v klasickým mixéru dělat každý dvě hodiny koktejly, každej den večer pořádně vyluxovat, pravidelně klepat před barákem koberce a občas si k tomu navrtat nějakou tu poličku, a nebo háček na zeď, aby sis ten interiér zvelebil nějakým tím obrázkem.

Já myslím že když bude otravovat policajty dost dlouho, tak i jim dojde trpělivost a podaj na něj žalobu sami. Možná bych ještě zvážil nějakýho toho psa z útulku, ale to nechám na tobě. Ono jde o to že za neustále štěkajícího psa ti dělat obstrukce policajti můžou, ale za to že si děláš řízky nebo luxuješ tě nikdo po soudech tahat nemůže, nebo sem o takovým případu teda zatím ještě neslyšel.

bolak

Mimochodem, a pokud by tam ty policajty na tebe posílal fakt často, tak možná by bylo možné zasadit protiúder a najmout si nějakýho právníka a zkonzultovat s ním případné podání žaloby. Právníci jsou vzdělaní lidé, určitě vymyslí nějakou tu šablonu, na kterou by se ten tvůj případ dal aplikovat, ztrpčovaní života, sousedská šikana nebo tak něco. Je to taky taková prevence, podat žalobu na něj dřív než on ji podá na tebe, a pokud tam ty policajti vopravdu jezděj x-krát do roka… navíc když seš nemocnej, soud bude stát na tvý straně, ty seš nasranej, policajti budou nasraný, nikdo jinej z baráku si nestěžuje a kverulant určitě už podal za ty roky spoustu stížností, takže co by se mohlo pokazit. Minimálně by ho taková soudní obsílka s pruhem mohla postrašit, aby už dal konečně pokoj..

Tady si pár stránek pročti, třeba tam najdeš něco co by pasovalo na tvůj případ, a odpovídaj tam někde i právníci, takže jim stačí napsat, co by se dalo dělat..kor když e-mail nic nestojí..

http://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-chat/308261/jak-se-branit-sousedske-sikane-chatujte-s-odbornikem.html
http://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/onli­ne-zdarma/najem-a-najemnici/14506-obrana-proti-sikane-sousedu-vymyslena-stiznost-na-hluk.html
http://www.prav­nilinka.cz/bez­platna-pravni-poradna-zdarma/sousedske-vztahy.html
http://www.bles­k.cz/clanek/rad­ce-chat-s-odbornikem/215784/t­erorizuje-vas-soused-odbornice-na-sousedske-vztahy-vam-poradi-na-chatu.html
http://bydleni­.idnes.cz/pro­blem-se-sousedy-0az-/stavba.aspx?c=A110714­_173923_reali­ty_bdp_web
http://www.prav­nik.org/forum­s/topic/soused­ske-problemy/
http://www.chytre-bydleni.cz/jak-se-daji-resit-sousedske-spory
http://diskuse­.dama.cz/d.php?d=6893
http://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/onli­ne-zdarma/ruzne/zneni-vynatky-definice/6073-sousedske-pravo-prava-a-povinnosti-sousedu.html

Kepler

No, mně jde spíš o právní řešení, ne nějak se mu mstít. To bych měl docela i lepší řešení, ale byla by to v důsledku jenom nikdy nekončící válka. O to fakt nestojím. Koberec už dávno mám. Takže mu mám podpálit auto nebo ho zabít? Ptal jsem se na právní řešení.

zjentek

Kašli na právníky. Musíš ho přivést do stavu, kdy tvé lehké přepání či podupávání nohama pro něj bude něco jako rajská hudba. A musíš už nějak začít hned! Takže, využil všech zákonných, čili legálních prostředků k tomu, abys mu v následujícím únoru udělal z „akustiky“ peklo. Třeba- motorová pila a jiná v bytech běžně uživatelná technika před osmou hodinou večer, vyjma neděle (v tu můžeš tak max. klepat řízky, takže únor- řízková dieta), zkrátka hluk všeho druhu, využij vše, ne aby ses nějak v pohybu omezoval, jdi do toho naplno. Rekonstruuj, řež, uklízej a předělávej! S ním se ten měsíc vůbec nebav a poldům polož vždy tutéž obligátní otázku- legal or ilegal? Pak vesměs sami odejdou.
Ten únor nesmíš naprosto chladnokrevně v ničem polevita až měsíc uteče, tvé nynější chování pro něj bude zmíněnou rajskou hdbou ;)

Kepler

Děkuji všem za rady i podněty. Už mám svůj plán.