dust8

V čem spočívá ketodieta?

Nejlepší odpověď
terry

Nechce se mi věřit, že Google nic neví a nenašel.
Organismus se díky skladbě stravy dostane do stavu ketózy. Postupně potom potom odbourává tukové už a následně nadváhu.

Další odpovědi
Kepler

Můžeš jíst cokoliv, jenom ne sacharidy v jakékoliv formě (pečivo, brambory, rýži, sladké…). Poté, co se vyčerpají zásoby glykogenu v játrech a svalech, přijde na řadu odbourávání tuků. Sám jsem to kdysi vyzkoušel, nedá se to vydržet. Ketóza organismu je dost nepříjemný stav, bylo mi blbě.

Gus_Fring

Přesně, jak napsala terry. Protože bude zcela minimální příjem sacharidů obecně, narozdíl od bílkovin a tuků, tak dojdou větší zásoby glukózy a tak tělo přejde do stavu ketózy, při kterém se vyplavují tzv. ketolátky. Takže by měl člověk zhubnout. Je to ale dieta, takže to zase nabere.

nyjono

Jen doplním,
Protože se ze stravy „zcela“ vyloučí uvedené sacharidy, sice se kila shodí, ale vzhledem k tomu, že toto nelze vydržet napořád, váha se zase postupně po čase vrátí.
Z toho důvodu je pro redukci váhy dodržovat stravovací plán, který obsahuje komplexní a vyváženou stravu. To lze dodržovat dlouhodobě nebo i trvale.

da ny

Princip: viz. terry.
Na trhu je několik keto diet…..

V 1, fázi je klient odkázán na instantní pokrmy. Je třeba je ochutnat a vybírat si ty,
Které chuťově lépe vyhovují. Dobré jsou sladké tyčinky a dezerty.
Povolenými druhy zeleniny, bílky, žampiony, salát se zahání „hlad“
Mezi jídly (počet a délku fáze po měření určuje terapeut).
Někdo má problém ujíst povolené množství zeleniny.
Nesmí se cvičit, jakmile je větší fyz. aktivita (i delší procházka),
Je třeba přidat jídlo (alespoň půlku tyčinky, dezert apod.)

2. a 3. Fáze má 1 – 2 opravdová jídla.
Drůbež, povolené druhy ryb, bílý jogurt, další zelenina, ovoce atd..
Postupně se vrací člověk k přílohám.

Podobný stravovací režim je však třeba dodržovat dlouhodobě/stále.
Větší množství zeleniny, méně a zdravé tuky, méně sacharidů
Je prospěšné pro všechny. 😁
Hlídat si zpočátku energetický příjem. Ne moc kalorií, ale také
ne stále příliš málo (JOJO efekty). Sem tam se může v malé porci
zbaštit cokoliv (i tzv. kalorické, sladké, tučnější„nezdravé jídlo“).
1 buchtu, ne půl pekáče atd.

https://www.me­didiet.cz/cs/cty­ri-faze-proteinove-diety-medidiet
„K navození tzv. ketózy je třeba organizmu dodat bílkoviny v dostatečném množství (cca 90 g za den). Délku první fáze zásadně určuje poradce.“
Ketozu kontrolujete během diety z moči (červený papírek).
BEZPEČNÁ DENNÍ DÁVKA BÍLKOVIN JE 1,8 g na 1 kg hmotnosti.

SuzanKa

Ahoj, chtěla bych se zeptat – jaká keto dieta je podle vás nejlepší a nejúčinější? Která má nejvíc chutná jídla? Já bych do toho chtěla jít, ale nevím, jakou zvolit. Díky moc.

TominkaFuky

Ahoj, taky bych se zeptat… jak jsi na tom? Držela jsi nějakou tu dietu? Jak se ti osvědčila?

Vercule

Já jsem se dala na https://www.ke­todiet.cz/. A jsem ráda, bylo to nejlepší rozhodnutí. Dost dlouho jsem se trápila a jedině tato dieta mi opravdu pomohla shodit nadbytečná kila. Já na ni teda nedám dopustit :)

Cizecek.M

Ahojky, tak co, zvolila jsi nějakou to proteinovou dietu? Jakou a jak se ti podařilo zhubnout? :)

Derrynka

No, u mě zvítězila ketodiet. Ta je perfektní. První česká dieta. Proměny neskutečný. Kila letí dolu sama, což je motivační :)

Kajolka

Ahoj, za mě je to rozhodně proteinová dieta ketofit. Ona je senzační v tom, že krom toho, že má vynikající jídla, tak taky obsahuje veškeré potřebné vitamíny, které tělo potřebuje :)

Cizecek.M

Ahoj, co zkusit proteinovou dietu? Tu jsem držela já a musím říct, že super. Jsem nadšená, kila letí dolů fakt sama. Jídla jsou dobrá, zasytí, fakt nemám pocit hladu.

Vikki.vivi

Ahoj, jakou tu dietu jsi držela? Těch proteinových diet je na trhu fakt hodně, tak se ptám na zkušenosti :)

Cizecek.M

Ahoj, tak pro jakou dietu ses nakonec rozhodla? :) A jaký program? A jak jsi spokojená?

Vercule

Ahoj, já jsem držela ketofit a spokojenost maximální. Díky ní jsem fakt zhubla, za což jsem ráda, protože tomu předcházelo fakt hodně let neúspěšných pokusů :/

Honzin8

Ahoj, já jsem zvolila dietu Ketodiet. Miluju koktejly a tady jich je faakt hodně. Dieta mi chutná, což je při jejím držení fakt důležité. No a kila jdou dolů. To je zase neskutečná motivace…

Sabulak

Koktejly? Ty jsou jsou super… A jsou tam i jiná jídla, než koktejly? A mají i něco na mlsání?

da ny

Když člověk chce, jde to i bez ketodiety.
Taková, kde jste pod kontrolou a vedením je nejvhodnější.
Sám člověk i při výběru hotových jídel může nadělat spousty chyb (málo kcal). Musí znát některé základní principy (zpočátku žádná velká fyzická zátěž/sport, pokud je více pohybu, musí se přidat na jídle). Zeleniny nesmí být denně málo, ale ani moc, jinak se člověk „vyhodí“ z ketózy
V dietách jsou rozdíly v čase, kdy je přijímán určitý druh povolené zeleniny. Preferovány jsou zelené a bílé druhy, u jiné je oproti jiné dietě předčasně „povolena“ barevná paprika. Poradce doporučí, čím a v které fázi ketodiety „zahnat beztrestně“ hlad (např. max. 2 vejce denně vařená na tvrdo, syrové žampiony aj.). :)
https://www.me­didiet.cz/cs
Z této, další diety objednávala dcera některá jídla: Též nutriční asistentka v ordinaci lékařky, kde probíhal dohled u Medidiet.
https://www.pro­dietix.cz/?ut­m_source=sklik&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=1_SE­A_BRA+%7c+Pro­dietix+%7c+E&ut­m_content=Pro­dietix+%7c+E&ut­m_term=prodie­tix