Gus_Fring

V čem jste dobří? A věnujete se této činnosti, abyste byli ještě lepší?

Přestože na tomto světě nejsem dlouho, tak jsem nikdy nenašel něco, v čem bych byl dobrý, nadprůměrný. A nejhorší na tom je, že i když vím, že jsem schopen se v něčem stát dobrým, tak i přesto mě to po nějaké době přestane bavit. Poté se začnu věnovat jiné činnosti, kterou po nějaké době opustím. Je to začarovaný kruh.

Ale co vy?

Nejlepší odpověď
paul1

Býval jsem dobrý v šermu (kord i fleret). To bylo už dávno, ještě před vojnou. Po vojně jsem se oženil a přestěhoval a už nebyly na to podmínky.

Další odpovědi
Tomáš1234

Najdi si něco, co tě baví, do čeho se nemusíš nutit. A na tom stavěj. Zdokonaluj se, vzdělávej se. A pokud tě to bavit přestane, zaměř se na něco jiného a proces opakuj.

Těžko totiž budeš vynikat v něčem, do čeho se musíš nutit.

led

Hľadanie svojej cesty je prirodzená vlastnosť každého človeka. Len to ľudia volajú rôznymi menami.
Každý, kto chce niečo dosiahnúť, sa snaží byť v tom stále lepší a lepší. Aby dosiahol svoj cieľ, musí sa tomu plne venovať. Cesta k cieľu nie je priama, ale tak ako aj život, je plná zákrut a zastávok k nabratiu síl na pokračovanie cesty.
Odbočky z nastolenej trasy, sú rovnako ako vývoj života na Zemi, plné rôzne dlhých a rôzne náročných slepých ciest a cestičiek, ale aj ciest, v ktorých vidíme nový smer k inému cieľa, prípadne sa odbočky zmenou smeru vrátime naspäť k pôvodnej ceste.

PS. pokiaľ sa vám text zdá ťažký pozrite si „evolučný vývoj života“
https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=evolu%C4%8Dn%C3­%BD+v%C3%BDvoj+%C5%BE­ivota&client=a­vast-a-2&sxsrf=ALeKk01OB9jV1IP-qw3fWKCuijkvO­sOEHQ:1617808140­662&source=lnms&tbm­=isch&sa=X&ved=­2ahUKEwiAq6f8tOz­vAhUJMewKHX0vBfEQ_A­UoAXoECAEQAw&cshid=16­17808214001882

Kepler

Nemusíš být nadprůměrný, stačí mít nadšení pro věc. Za mlada by se toho u mně našlo dost, ale teď se nadšeně věnuji skoro jenom gaučingu. Přesněji řečeno křeslingu. A taky celkem rád vařím.

quentos

Ve scrabblu, hraju ho i závodně (i vrcholově – desetkrát kvalifikován na mistrovství ČR, kde jsem třikrát skončil v první desítce, z toho nejlépe sedmý; v angl. verzi jsem v ČR zatím nenašel přemožitele, takže jsem měl tu čest ČR 2× reprezentovat na MS; ano, věnuju se mu téměř každý den několik hodin, ale už jen v češtině, angl. verze mě tolik nenadchla (je totiž hlavně o memorování jinde nepoužitelných výrazů). V české verzi kromě hry „za sebe“ ještě reprezentuju východočeský tým v lize družstev, kde jsem mu již potřetí dopomohl k medaili (než jsem se stal členem týmu, medaili nezískal). Dnes máme jeden bronz a jedno zlato a z loňska máme našlápnuto opět na zlato (loňská liga se dohraje až letos). Začal jsem flirtovat i se slovenskou verzí a už v ní párkrát (zatím jen v přátelských soubojích) porazil i mistry SR.
Mám prý také dar učit. To zdaleka nemá každý učitel (a podle toho to na školách tak vypadá). Ten samozřejmě piluju už jen tím, že se této práci stále věnuju (jsem již 11. rokem lektorem angličtiny na jazykovce).
Za 20 let jsem se vypracoval i v překladu z angličtiny – schopnost překládat vylepšuju opět tím, že překlad stále provozuju (mám rozpracovaný překlad již druhého amerického bestselleru).
Jsem prý i „dobrý posluchač“. Nejen hudby, ale hlavně v tom smyslu, že dokážu být „vrba“ a kamarádky se mi občas i hodiny svěřují…
Jsem vytrvalý – když si něco usmyslím, udělám všechno pro to, abych toho zdárně dosáhl či dílo dokončil. Takže mě neodradilo, že překlad prvního bestselleru trval asi sedm let (byl samá slovní hříčka a přesmyčka).
Jsem diplomat – dokážu najít kompromis mezi upřímností a citlivým sdělením.

Rokio

Jsem dobrý v investování, v psaní na klávesnici a v RPG hrách a strategiích.

Srandista

Těžké ohodnotit sám sebe.

Obecně si myslím, že umím komunikovat s lidmi, jsem empatický.
Rád sbírám vtipy a říkám je. Dokážu s klidem navázat kontakt s úplně cizím člověkem.
Dále mám vycvičené chuťové pohárky, takže umím dobře vychutit jídlo, díky tomu rád vařím.
Na škole jsem vyhrál pár turnajů ve florbale.

Důležité je, dávat si krátkodobé cíle, které tě u činnosti udrží. Budeš z toho mít radost a budeš mít motivaci pokračovat. To platí u většiny činností.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

L.G.

Investice a fin. poradenství, řekl bych, že to jdeš tou dosaženou úrovní🙂👍. Každopádně tazateli bych rád doporučil, aby z řekněme vlastní netrpělivosti zbytečně nedělal rychlé konce, budete dobrý v různých oblastech, jedinečný v jen pár, nechte si rozpracované veškeré aktivity a ony už některé vyniknou, balit krám příliš brzy, tím se leda tak zbytečně omezujete, uzavírat jednotlivé kapitoly… K čemu, na co? Ve stádiu rozpracování můžou zůstat všechny.

led

paul1
pred ktorou vojnou? Myslíte niektorú z minulého tisícročia, alebo to vyhýbanie sa domácim prácam, oblečením do „zeleného súkna“, čo mnohý bral ako svoj osud, keď ešte bola ZVS /Základní vojenská služba/

quentos

V dnešní češtině, pokud jde o vojenský konflikt, dáváme přednost výrazu „válka“. Takže symsl sdělení je poměrně jednoznačný…