pan X

Když použiju ve svém filmu/hře písničku nějakého zpěváka/čky je to porušení autorských práv??

Když použiju ve svém filmu/hře písničku ějakého zpěváka/zpěvačku, ať už živého či mrtvého a napíšu v titulcích, že ta písnička nebyla moje, je to přestupek proti autorským právům?
Co kdybych použil písničku mrtvé osobnosti?

Odpovědi
Drap

Pokud použiješ skladbu mrtvého autora, který je však nejméně 70 let po smrti, tak je vše v pořádku. V opačném případě autorská práva stále někdo vlastní.