Avatar uživatele
terry

Už máte na autě zimní pneu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4174 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
brillant

Ano

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Jikra

Ano

A už několik let protože při nájezdu 1000 km/rok nemá cenu přezouvat.
Doplňuji:
Myslím tím přezouvat na letní.

Upravil/a: Jikra

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Ano

Od 1,11.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Ano

Už zase? to se zde již řešilo na začátku listopadu…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

?

Doplňuji:
Nebudu čekat, až začne sněžit a přezouvat na poslední chvíli, když od začátku listopadu je to podle zákona povinnost. I teploty už odpovídají, 10°C a méně už je lépe mít zimní papuče, i když je sucho.

Upravil/a: cochee

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

Ano

Doplňuji:
už 3 roky mám pneu se vzorkem hlubokým 4 cm.Ovšem s náhonem 8×8 se dá jezdit na letních.

Upravil/a: honza19hk

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mrblackwell

?

Vrátil jsem se po 12ti letech k celoročním. Před tím jsem na nich taky jezdil a neměl jsem s nimy problém a ni na horách ve sněhu,tak nevidím prooblém proč se k nim zase nevrátit.Na ty kecy o tom že nejsou dobré,už nedám. http://www.zbo­zi.cz/vyrobek/go­odyear-vector-4seasons-175-65-r14-82-t/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Ne

Ne – ještě je nepotřebuji. A až přijde čas, tak za půl hodiny je nazuji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briliant

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
belgik

Ano

Doplňuji:
Asi od pulky Rijna,protoze letni uz byly na odpis. A urcite se nevyplati na zimnich pneumatikach setrit.

Upravil/a: belgik

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
terry

A…povinnost – neplatí to pro souvislou vrstvu sněhu? Krom míst označených?

před 4174 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
terry

cochee – dle doplnění to vypadá, že přezuto máš, pak nevím, proč jsi neodpovídal ano. A 15 st nad nulou se mi zdá dost na zimní pneu.

před 4174 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

terry – otazník jsem dal, protože se mi odpověď na otázku zdála naprosto jasně ano ve všech případech – jak je vidět, mýlil jsem se. U nás už patnáctky teploty nejsou, deset a méně. S povinností se to má v letošním roce takto: Podle novely, která platí od loňského listopadu, mají motoristé povinnost mít v období od 1. 11. do 31. 3. na autě zimní pneumatiky, pokud je na silnicích souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo to lze během jízdy očekávat. Ta poslední věta v souvětí ovšem znamená, že když vás při silniční kontrole zastaví špatně vyspaný policista a vy budete mít letní gumy, máte „smolíka“ 🙂

před 4174 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
terry

Je někde napsáno, jak velká ona souvislá vrstva musí být? Nebo to záleží na onom příslušníkovi?

před 4173 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

No právě že není 🙂

před 4172 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
venkovan

Špatně vyspalý policajt má smolíka, pokud neprokáže, že během jízdy mé jízdy nastane situace pro zimní pneu. Očekávat lze lecos.

před 4174 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek