terry

Už máte na autě zimní pneu?

Nejlepší odpověď
brillant

Ano

Další odpovědi
Jikra

Ano

A už několik let protože při nájezdu 1000 km/rok nemá cenu přezouvat.
Doplňuji:
Myslím tím přezouvat na letní.

Drap

Ano

Od 1,11.

cukrar

Ano

Už zase? to se zde již řešilo na začátku listopadu…

cochee

?

Doplňuji:
Nebudu čekat, až začne sněžit a přezouvat na poslední chvíli, když od začátku listopadu je to podle zákona povinnost. I teploty už odpovídají, 10°C a méně už je lépe mít zimní papuče, i když je sucho.

honza19hk

Ano

Doplňuji:
už 3 roky mám pneu se vzorkem hlubokým 4 cm.Ovšem s náhonem 8×8 se dá jezdit na letních.

hanulka11

Ano

mrblackwell

?

Vrátil jsem se po 12ti letech k celoročním. Před tím jsem na nich taky jezdil a neměl jsem s nimy problém a ni na horách ve sněhu,tak nevidím prooblém proč se k nim zase nevrátit.Na ty kecy o tom že nejsou dobré,už nedám. http://www.zbo­zi.cz/vyrobek/go­odyear-vector-4seasons-175-65-r14-82-t/

venkovan

Ne

Ne – ještě je nepotřebuji. A až přijde čas, tak za půl hodiny je nazuji.

briliant

Ne

belgik

Ano

Doplňuji:
Asi od pulky Rijna,protoze letni uz byly na odpis. A urcite se nevyplati na zimnich pneumatikach setrit.

terry

A…povinnost – neplatí to pro souvislou vrstvu sněhu? Krom míst označených?

terry

cochee – dle doplnění to vypadá, že přezuto máš, pak nevím, proč jsi neodpovídal ano. A 15 st nad nulou se mi zdá dost na zimní pneu.

cochee

terry – otazník jsem dal, protože se mi odpověď na otázku zdála naprosto jasně ano ve všech případech – jak je vidět, mýlil jsem se. U nás už patnáctky teploty nejsou, deset a méně. S povinností se to má v letošním roce takto: Podle novely, která platí od loňského listopadu, mají motoristé povinnost mít v období od 1. 11. do 31. 3. na autě zimní pneumatiky, pokud je na silnicích souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo to lze během jízdy očekávat. Ta poslední věta v souvětí ovšem znamená, že když vás při silniční kontrole zastaví špatně vyspaný policista a vy budete mít letní gumy, máte „smolíka“ 🙂

terry

Je někde napsáno, jak velká ona souvislá vrstva musí být? Nebo to záleží na onom příslušníkovi?

cochee

No právě že není 🙂

venkovan

Špatně vyspalý policajt má smolíka, pokud neprokáže, že během jízdy mé jízdy nastane situace pro zimní pneu. Očekávat lze lecos.