Kepler

Už jste potkali někoho, kdo by se ztotožnil s vaším hudebním vkusem?

Já už to považuji za téměř vyloučené. Proto taky svou hudbu raději nikomu nepouštím a ani nikomu nenutím. Zrovna tak neberu různé podivnosti a šílenosti jiných (z mého hlediska). Existuje vůbec hudba, která by se líbila všem?

Nejlepší odpověď
JežíšKristus

Samozřejmě, že ano.
Pokud by bylo nemožné potkat někoho se stejným hudebním vkusem, pak by to nutně znamenalo, že počet hudebních žánrů, či konkrétních skupin, je minimálně roven počtu aktuálně živých osob. Vzhledem k tomu, že neexistuje takto vysoký počet žánrů, musí nutně platit, že i několika osobám se bude líbit identická hudba. Osoby se zájmem o stejnou hudbu se v nepravidelných intervalech srocují na tzv. koncertech.

Další odpovědi
NoFear

Potkal. Jednu jedinou. Je to zvláštní, ojedinělé. A jedinečné.
Oběma se nám líbí víc žánrů/stylů, ale od každého třeba jen něco. Je ale zvláštní, že se nám líbí snad úplně totéž. A vždy, když se jednomu líbila některá písnička, tak si ji ihned oblíbil i ten druhý. Pouze přátelský vztah, ale to hudební souznění je zvláštní. Sami jsme nemohli uvěřit, když jsme se poznávali. A víceméně to platí i pro filmy, seriály a některé zájmy. Ale ne pro všechny. Dokonce i co se týká některých oblíbených filmů z mládí. U knih tak trochu – kvůli těm zájmům – ale tady už se víc rozcházíme (ale pořád mnohem víc než s jinými. A co je nejdivnějši, tak se to týká především odborných knih a žánrů, které se nám líbí a ne beletrie).
Bohužel se s danou osobou už moc nestýkám. Byla přes rok v cizině a pak už to nebylo ono. Navíc už bydlí jinde.
A vlastně snad jendo jediné na čem se ohledně hudby neshodneme je power metal, který já občas poslouchám (pár skupin – Sabaton, Powerwolf) a ona ne. Moc se jí nelíbí. Ale takový folk metal a symfonický metal taky poslouchá (např. Nichtwish).
Jinak bych mohl vyjmenovat několik stylů a snad desítky písní a kapel, které jsou naše oblíbené, které se nám líbí stejně nebo naopak, které se nám nelíbí, zkrátka, na které máme stejný názor.

Tabea

Ne, je to opravdu nemožné. Ani podobný vkus dokonce.

elkon

Ano, poslouchám několik žánrů a tak se snadno shodnu i s někým, kdo některý z nich také poslouchá.

Emefej

Ano, potkal. Na koncertech mé nejoblíbenější kapely potkávám většinou samé známé obličeje.

EKSOT123

Ne. Maximálně podobný, ale vždycky se najdou písničky nebo jejich provedení, kde se nakonec 2 rozejdou. Vím to, přesto mě to znovu vždycky překvapí. Třeba ten rozptyl názorů, jak ses včera ptal na ABBu. Neuvěřitelné. S manželkou máme naštěstí shodu tak kolem 70 %. Určitě to má různé příčiny a zkušený psycholog by podle tvého lajkování na Youtube vyvodil zajímavý obrázek. Hrozná představa. Podobný jev mě zarazil u obliby konkrétních vtipů, makeupu a oblečení, výzdoby bytů atd. Ale občas se mi stane, že se mi písnička zalíbí až po několikátém poslechu.

dubraro

Určitě. Mnozí moji vrstevníci mají podobný hudební vkus. Nikdy to ale není shoda na 100%, spíše jen obecná.

Kelt

Ztotožnit se nelze snad ani se svým případným dvojčetem, natož s někým jiným. Můžeme se bavit o hudbě a třeba poslouchat stejnou hudbu, ale .. Já poslouchám skoro všechny žánry, tím ale nechci říct, že se mi to líbí. Třeba některá skladba se mi líbí v určitém provedení a další už tak dobré nejsou. Například ses včera ptal na ABBU – znám asi všechny skladby a jejich nahrávky jsou pěkné a líbí se mi. Koupil jsem si cover verzi, kterou zpívaly naše české holky a říkali si tuším ABBA revival a nebylo to ono. Stejně nějaká melodie v jiné úpravě nemusí být to nejlepší. A pokud třeba mluvíme o skupinách tak třeba Beatles – to co se hrálo – ano líbilo se mi, ale jiné nahrávky už mne nezaujaly. Tady občas dostanu zajímavý tip na skupinu a někdy se k tomu vracím.
Ptáš se, zda existuje hudba, která by se líbila všem? Stačí, když si vzpomeneš na dětské koncerty, že šlo několik tříd na koncert a asi 95% to vůbec nezajímalo a ti ostatní z toho nic neměli, protože zbytek dělal hluk. Já byl takhle na Rusalce a bylo to určeno pro mládež. A když je nějaká skladba, tak různí interpreti ji mohou i někdy vylepšit nebo zhoršit. A klidně mi pošli nějaké odkazy na to, co se ti líbí. Tak to bude konkrétnější než obecné povídání.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.