Džanička

Už dlouhou dobu mám myšlenku vařit pro bezdomovce, za drobný úplatek, tak abych měla z čeho vařit další den.

Podotýkám že na tomto nehodlám zbohatnout jak jistě někteří z vás budou hned rejpat. Počítala jsem město Pardubice. Ale nemám ŽL na vaření, říkám si že to těm lidem venku bude jedno kde to vařím, hlavně že dostanou porci pořádného teplého jídla denně. Jak to udělat. Poraďte, budu ráda za každou dobrou radu..

Nejlepší odpověď
fcoop

To je asi hodné obdivu..........jen aby neplatilo to známé,že :„Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán“.

Dovedeš si to představit v praxi? Až se to „rozkřikne“?

Jinak – zcela jistě by ti poradili v Armádě spásy.

http://www.ar­madaspasy.cz/

Další odpovědi
Drap

Buď jim vařit zdarma , doma ze svého. Pokud chceš za to brát peníze, byť jen symbolickou korunu, budeš muset mít živnost. Další možností je spojit se s nějakou charito, nebo neziskovkou, která toto dělat může a vařit pod nimi.

kyselina 5

Je to složitý s hygienou a finančákem – i když na tom bohatnout nechceš a hygiena by byla strávníkům fuk.
Kdyby to jídlo měli zadarmo a ty si jim ho rozdávala, tak problém nebude. Jenže to Tě finančně zrujnuje.
Možná to domluvit s nějakou kámoškou ze Skauta, Pionýra či jiné organizace a udělat s nima projekt. Od supermarketů a soukromých prodejen byste fasovali potraviny, které brzo prochází a z nich vařit.

Asi půl roku zpátky proběhla akce, aby lidé nevyhazovali prošlé potraviny. Ti dobrovolníci nafasovali prošlé věci od supermarketů, (myslím) a vařili jídlo lidem na ulici zadarmo. Prošlo to i novinama. Mělo to poukázat na plýtvání jídlem v ČR.

PS: Skvělý nápad. Držím palce!

Pepa25

Už to tu padlo (marci1, fcoop) – nechal bych se zastřešit nějakou neziskovou … Zkus hledat – minimálně to bude dobré, že si ujasníš, kdo se u vás o bezdomovce stará a co podniká …

bolak

Hlavně nesmíš vařit moc dobře, jinak bude bezdomovců přibývat.

marci1

Je to od Tebe hezké, ale nejdříve bych se raději poradila s charitativními organizacemi ( Charita, Armáda spásy ap. ). Asi to nebude tak jednoduché. Držím Ti palce ! 🙂

ptáč

Setkávám se s názory žen, že nemají čas ani náladu denně vyvařovat. A ty chceš dělat kuchařku cizím lidem? Nejsem bezdomovec a rád tvé služby využiji. Když to bude fungovat, bude to dobré, zbohatneme spolu.

Mirdas

Moc hezký nápad.
Oslovte neziskovky kvůli zkušenostem, prodejce potravin i kuchyně aby zbytečně nevyhazovali potraviny, snad i možná prodejce nádobí, kuchyní zda by si na této akci nechtěli s příspěvkem udělat reklamu.

Držím palce.

novaky

Jsi vzácný člověk. Většina lidí potřebné nevidí. Cestu si najdeš

bolak

A co založit nějakou sbírku, vytvořit si stránku na facebooku kde bys o tom lidi informovala a oni by si to pak mezi sebou sami sdíleli a přeposílali dál, zřídit možnost přispět prostřednictvím dárcovských sms, požádat nějakou velkou firmu o sponzorství výměnou za reklamu, a tak dále…

Podle mě stejně největší problém bude zajistit aby ti tam nelezli cigáni.

anonym

kyselina 5, ma to nevyhodu, pokud markety, obchody daruji potraviny, musi zaplatit dan, proto se do toho nehrnou.