annas

Uplatňují se v živočišné říši genderové stereotypy, bojují-li jeleni o laně, nikoliv naopak? Kdo komu nasazuje parohy?

1. Když jinak voní seno koním jinak zamilovaným. Jak bude vonět zamilovaným koním?

2. Nechovají se zvířata ekologicky? Chodí přece pěšky. Některá se svezou pouze cestou na jatka.

3. Dnes říkáme, že mezi mužem a ženou přeskočila jiskra. Co mezi nimi přeskakovalo před objevem elektřiny?

4. Hodný člověk sype ptáčkům, aby kočky měly co chytat?

Podle Jana Sobotky z knihy Aforismy pro ty, kdo si myslí,že jim to myslí

Obrázek
https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2017/08/07/10/45/de­er-2602502_960_720.jpg

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím že ne. Jeleni, ani jiné živočišné druhy nemají čas a ani důvod řešit ptákoviny.Parohy rosou samy od sebe a to pouze jelenům,aby měly dostatečný nástroj k přesvědčování svých soků. Jelení zvěř se spáří vždy jen za účelem rozmnožení druhu. Výběr je tam snadný, ten silnější, statnější a zdravější vyhrává. Příští rok to bude opět s jinou, nebo i s několika.
Koně se nezamilovávají. Řídí je opět pouze pud a vrozená touha zachovat rod. A jak právě voní seno je jim ukradené.
Většinou se chovají ekologicky. Ekologie je jim však ukradená, chovají se podle svých životních potřeb a možností které mají. I když většina zvířat nejezdí tak i při chůzi vypouštějí do atmosféry , alespoň některá, velké množství metanu a o ekologii nepřemýšlí. Stejně tak třeba bobři. Když pokácejí stromy, nedělají to z důvodů ekologie a zušlechtění lesa, ale pouze pudově aby se nažrali a udrželi svůj druh.
Jiskra přeskakuje od nepaměti, dávno před vynalezení elektřiny. K tomu přece stačí jen dva kameny.
A že jich takových musí být. Místy ptáčka pomalu nezahlédneš, ale toulavé kočky jsou snad všude.

Další odpovědi
ivzez

Genderové stereotypy se v přírodě neobjevují, protože
zvířata – na rozdíl od (některých) lidí – mají rozum.

Aforismy od pána, který si myslí, že mu to myslí,
pro mne obvykle jsou ztrátou času.

zjentek

Rovnost pohlaví je HOLÝ NESMYSL. Už jen z vaší první důvtipné otázky je patrné, že v životě nemůže fungovat. Druhé se to však netýká (s těmi parohy).

dudu

Kočky jsou pěkné a nevděčné bestie jejichž počet bych radikálně omezil. Tento názor si vždy utvrdím při pobytu na chalupě, když se musím koukat kolik tři sousedovy kočky uloví ptáků třeba u nás na dvoře. Jsem si jist, že kdyby se jen na chvíli vyměnil poměr velikostí, okamžitě svoje domácí sežerou.
Pokud jde o vegany, tak se mi zdá nelogické, že nejí maso abychom nezabíjeli zvířata, avšak nevadí, že sami jim ve velkém „žerou“ jejich potravul

aliendrone

Já se na tohle gendertéma rozepisovat NEBUDU, protože by to byla díky mazálkovi marná snaha. (Však mne trochu znáte a jistě si dovodete představit ten nářez!) ;) :D

Nicméně jedno si neodpustím – jak jen jste mohla zapomenout, že dááááávno před Alessandrem Voltou uměli vykřesat pazourkem a pyritem jiskry už Kopčem s Mamutíkem? ;) :D :D

zjentek

ŽEROU jejich potravu… ježiši… Dudu to's zas vypustil PERLU, to ti povím… Takže podle tebe vegani nemají právo se mezi ostatními zvířaty spokojeně napást? Ale pak už máš jenom krůček k tomu, bourat vegany, aby sám ses mohl dosyta nažrat. Co to má jako bejt? Zvířecí rasismus somethink like?

dudu

Ty opět pleteš slova pojem a průjem. Ať se dotyční nacpou zeleného až puknou, ale neměli by jiným vyčítat, že jsou masožrouti. A už jsem ti jednou napsal abys tak striktně neposuzoval druhé podle sebe.

zjentek

Opět a jako obvykle se pleteš- maso necpu, pasu se!

dudu

Hups. Takže pán je zelený, občas nerudný a snad i termobratr? Pozor na nadmutí. nejhorší je mokrá jetelina!

zjentek

Tady bych vyzdvihl tvé slovo OBČAS! Též bys mohl být nerudný občas a NE FURT, bo tu působíš jak… na to není v češtině slovo ty „termobranže“…

dudu

Nemáš pravdu. To ty jen stále fňukáš a jsi ublížený pokud cokoliv není podle Tebe! A když znejistíš /což je velmi často/ trapně si hraješ na drsňáka.

zjentek

A mohl bys uvést i příklady, kdy je něco podle mně a NE PODLE TEBE (jen tak pro rozšíření celkovýho náhledu na fakta..)? Dudu, podívej, měl by ses občas taky trošičku přihrbit, protože ještě pár podobných „bonmotů“ a potká tě tady následující- písemně tě znejistím já a věz, kolego, (čili řečeno jazykem NORMÁLNÍCH lidí-a to si kuř cype)že v podobný fázi dialogu ti už pak ANI SPISOVNÁ ČEŠTINA nepomůže a tomu můžeš věřit, raději DÁLE nepokoušej svou intelygentsí…

dudu

Když hulvátovi začnou chybět argumenty téměř vždy následují výhrůžky a sprostá slova. Blíží se Mikuláš. To se nebojíš, že tě sebere čert?