Avatar uživatele
Hopeless

Proč není doporučené umývání auta v horku??

Zdravím.
Mám projekt do fyziky a bylo mi zadané téma
„Proč se v létě za intenzivního slunečního svitu nemají kropit rostliny nebo se nedoporučuje mytí automobilů?“
Vůbec nikde nemohu nic najít a mé logické myšlení také nefunguje :D
Mohl by mi prosím někdo pomoci? Děkuji

Zajímavá 0 před 3656 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
zzzzz

Rostlinu ten teplotní šok „spálí“. Zalívají se ráno nebo večer, až na ně nesvítí prudké slunce.
U auta se poškozuje lak, také není dobré rozpálený lak prudce chladit, ale pokud na chvíli zaparkuješ do stínu, tak to auto můžeš umýt.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

V ´názvu´ dotazu máš blbost – horko nijak nevadí – pokud voda nemá od vzduchu či předmětu (auta, rostliny)… Což už by tě mohlo trknout – proč?
😉
Jde hlavně o to, aby na myté auto nebp zalévané rostliny moc nepražilo slunce.
Co udělá voda na povrchu auta či listu? – to máš druhou odpověď
Doplňuji:
Oprava – …„pokud voda nemá od vzduchu či předmětu (auta, rostliny)“ – příliš odlišnou teplotu …

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

taky nemáš uřícená skákat do vody a s tím to je to podobný > to je k tomu logickému myšlení,ostatní již řekli jiní…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Ale logické myšlení by fungovalo, ale je jednodušší napsat dotaz. Stačí vědět, že voda má velkou tepelnou kapacitu 1 kg vody má 4200 kJ. Pokud znáš kalorimetrickou rovnici Q = m.c(T2-T1) a dosadíš si příslušné údaje, zjistíš, že voda způsobuje rychlé a prudké ochlazení daného povrchu auto, které má teplotu okolního vzduchu. Proto se využívá vody k hašení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Rostlinám prudká změna teploty způsobí tepelný šok, kapky vody tvoří čočky, které listy následně spálí.
Prudké ochlazení karoserie auta způsobí rozdílné smrštění plechu a povrchové úpravy, takže může dojít k popraskání laku. Stejný je účinek kapek jako čoček.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Sabulak

Jo? Já si tedy potrpím jen na ruční mytí… Jinak auto nemyji. A právě hledám kvalitní kosmetiku. Tak děkuji moc, zkusím ještě ten nanošampón objednat a uvidím, třeba ještě něco vyberu!

Avatar uživatele
Kukulinek

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Sabulak

Tak to si pořiď tu sadu https://www.na­nosilver.cz/Sa­da-AUTO-ochranny-nano-stit-na-karoserii-vozu. Já co myju auto ručně, používám jen tuhle kosmetiku a super.

Avatar uživatele
Honzin8

Jojo, já si kupuju tuto sadu https://www.na­nosilver.cz/Sa­da-AUTO-ochranny-nano-stit-na-karoserii-vozu. Obsahuje kvalitní prostředky, na to ruční mytí prostě super.

před 1015 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lurenka

Ahoj, osobně preferuju ruční mytí auta. Máte tip na sadu na mytí? Kvalitní prostředky? Díky moc.

před 1015 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sabulak

Taky jsem zastáncem ručního mytí auta. Je to lepší, šetřnější. Jen kosmetika je potřeba kvalitní.

Nový příspěvek