LůcaDůcaPůca

umíněný-umíněnost

co to znamená umíněný?
a když mám přirovnání např: Je tvrdohlavý jako beran tak jak mám dodělat je umíněný jako … Co by jste tam doplnily vy?

Nejlepší odpověď
Lucijej

já znám umíněný jako mezek, příp. jako kráva
Doplňuji:
tvrdohlavost a umíněnost jsou synomyma

Další odpovědi
Damiana

Umíněný jako osel, kozel, koza.

anonym

Lidé stále podsouvají zvířatům svoje charakteristiky a vlastnosti. Většinou ty ne zrovna lichotivé. Není vám těch zvířat líto? Jak k tomu přijdou ty nevinné němé tváře? A už to trvá sakra dlouho, viz. Ezop a jemu podobní!

anonym

ad.Damiana- není koza podle lidí spíš mlsná než umíněná?