Avatar uživatele
Blanka604

Jak dlouho před ukončením smlouvy na dobu určitou mi musí zaměstnavatel oznámit, že mi smlouvu neprodlouží?

Dobrý den. K 28. 2. 2021 mi končí pracovní smlouva na dobu určitou. Bohužel se mi po nemoci Covid 19 projevili zdravotní potíže a jsem na nemocenské s plícemi. Paní vedoucí mě ujistila, že se mnou po nemocenské počítá, ale já jsem dnes zjistila, že je vydán inzerát na mé pracovní místo.. Kdy (Jak dlouho před koncem smlouvy) mi musí zaměstnavatel oznámit, že mi již smlouvu neprodlouží? A když budu stále na nemocenské, musím se nahlásit na Úřadu práce a nebo až po ukončení nemocenské? Děkuji za odpověď.

Ukončení pracovní smlouvy na dobu určitou – není to otázka, ale jen informace.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1205 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pepa25

Odpoveď byla označena jako užitečná

  1. Oznámení o neprodloužení – není potřeba, naopak je třeba uzavřít dohudu, že zaměstnanec má pokračovat
  2. Pokud skončí pracovní poměr na dobu určitou v době, kdy je zaměstnanec na nemocenské, tak se po dobu nemocenské bývalý zaměstananec nemusí hlásit na úřadu práce ani nemá nárok na podporu v nezaměstnanosti (má přece nemocenskou).

„Požádat úřad práce o zprostředkování zaměstnání a být zařazen do evidence uchazečů o zaměstnání je Vaše právo, nikoli povinnost. Toto právo můžete uplatnit v případě, že chcete a můžete pracovat. Po dobu trvání dočasné pracovní neschopnosti nemůžete požádat o zprostředkování zaměstnání a vzetí do evidence uchazečů o zaměstnání, i když v jejím průběhu Váš pracovní poměr skončil (§ 25 odst. 2 písm. a) zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti). Žádost můžete podat nejdříve následující den po skončení dočasné pracovní neschopnosti.“ viz
https://www.u­radprace.cz/cas­to-kladene-otazky-2

Upravil/a: Pepa25

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Blanka604 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… nemusí nic …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Pokud vím, tak nikdo nic oznamovat snad ani nemusí. Pracovní poměr zanikne s tou „dobu určitou“ na pokračování je třeba se domluvit a ideálně sepsat dodatek. V zákoně jsou pak nějaké další možnosti kdy lze pokračovat v zaměstnání i bez písemného dodatku. Ale podle mně dodatek je čisté řešení pro všechny zůčastněné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Nemusí, na smlouvě máš datum uvedené.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek