vevinka007

Učení 18 otázek

Dobrý večer..
Na pondělí se musím učit 18 otázek do dějepisu, je toho strašně moc.. :/
Ale některé otázky jsou kraťučké..
Nevím jak to do hlavy našprtat..
Mám problém s pamatovákem..
Píšem to v pondělí..:/ A asi se divíte proč jsem se neučila dneska? Dneska jsem nemohla, byla jsem s rodiči pryč..!
Takže mi zbývá zítřek, co s tím ? Děkuji

Nejlepší odpověď
brillant

Učit se, učit se, učit se.

Další odpovědi
hanulka11

Večer teprve začíná sedni k tomu a uč se – nevymlouvej se . Čti si to nahlas nebo si to piš a tím si to líp zapamatuješ . Nic nešprtej pokud něco našprtáš – druhý den nevíš nic . Snaž se věci naučit tak ,aby sis to logicky pamatovala i za týden a za měsíc a i za dýl.

Conchus

To jsou typické kecy líné holčičky. Když nestačíš, jdi dělat něco jednodušího

RyuzakiKate

18 otázek jako na jednu písemku nebo 18 maturitních otázek? Jestli vám dávají před písemkou na naučení otázky, které tam přesně budou, tak to máte teda dost ulehčený… Tak se zítra neválej, udělej si pohodlí a hezky si k tomu sedni, vnímej co čteš a hlavně vypni počítač, aby tě nic nerozptylovalo.
Doplňuji:
Neválej je míněno jako neflákat se, při učení musí mít člověk taky pohodlí :)

huxa

jakožto student ti poradím následující: zkrať si nějak ty otázky a i odpovědě na ně:
Např.
Kdy a kde byl zabit Karel IV.? roku 1415 na Pražském hradě
†Karel IV-1415, Hrad
toto si napiš velkým písmem a poté ještě „taháček“-budeš mít u testu větší jistotu a nedostaneš trému, narozdíl od situace, kdy bys jej neměla u sebe.
Z toho velkého se to zítra uč a hlavně si to přečti před dějepisem
také jsem míval tak hodnou paní učitelku v dějepisu, že nám dala list s otázky, které budou v testu, no, dostával jsem v těchto situacích čtverky a pětky, jinak jsem měl dvojky

Orange

Přečti si něco o asociaci. Pomocí toho se to naučíš rychle.