Ubylo by infarktů, kdyby na světě existoval pouze olivový olej?

Nejlepší odpověď
annas

Kdyby jsou jen domněnky. Ale myslím si, že by neubylo, pokud by se olivový olej používal i k vaření a smažení, Ničí se tak určité vitamíny. Nestačí jen olivový olej, ale je třeba vyhýbat se stresu, udržoval hladinu cholesterolu vhodnou stravou. .

Ale lepší převenci infarktu je rybí tuk. Třeba takoví Eskymáci, Japonci či jiné přímořské národy nemají takové riziko vzniku infarktu a jiných srdečních komplikací jako právě my, Středoevropané.

„Ne všechno je ale v Japonsku idylické. Velký problém, se kterým se Japonci v současné době vypořádávají, se jmenuje tabák. Od konce druhé světové války totiž dramaticky narostl počet kouřících mužů. Následkem nadměrného užívání tabáku jsou první tři příčiny úmrtí – rakovina, mozková mrtvice a srdeční zástava.“

Zdroj: http://ona.id­nes.cz/japonske-tipy-na-dlouhy-zivot-dkb-/zdravi.aspx?c=A081215­_101609_vase-telo_bad

Podle posledních studií se olivovému oleji vyrovná řepkový olej. Ten snižuje hladinu jen „špatného“ cholesteru, nikoliv i „dobrého“. Slunečnicový i olivový snižují oba cholesteroly.

Řepkový olej má obsah kyselin omega 6 – 22 procent, omega 3 – 10;
slunečnicový nemá kyseliny omega 3, omega 6 – 69.
Stejně olivový neobsahuje omega 3, ale kyselin omega 6 má 8.

Oleje se liší i typem mastných kyselin
Olej – nasycené – s jednou dvojnou vazbou
řepkový – 6 – 62
olivový (zvlášť ryzí) – 14 – 77
slunečnicový – 11 – 20

Existují další druhy olejů. Z rozboru vyplývá, že slunečnicový a také kukuřčný olej obsahují nejvíce kyselin omega 6 a nejméně omega 3, takže jsou nebezpečné.

Nejvyrovnanější poměr mezi omegou 3 a 6 má olej řepkový a lněný., Olivový olej má nejvyšší obsah tuku s jednou dvojnou vazbou, ale tuk chrání srdce.

Jean Carperová – Potraviny – Zázračné léky, knižní vydání. .

Další odpovědi
Drap

Kdyby , jsou jen spekulace. Až čas by ukázal.

Kepler

já myslím, že ano. Pokud by současně neexistovalo sádlo.