Petr Vaněk

U průmyslového vysavače mi probíjí hadice (statická elektřina). Je nějaká možnost, jak se tomu vyhnout?

Nejlepší odpověď
aliendrone

No a co ji propojit na kostru/PE vodič? Průmyslové vysavače na rozdíl od těch domácích obvykle mají třížilový kabel. :)

Statická elektřina se v hadici vždy bude tvořit tím, jak se tře vysávaný materiál o její stěny. Je třeba náboj svést do země.

Další odpovědi
mosoj

Nos pořádné trencle a ne dámské nylonové kalhotky. Vždy je to otázka obleku.

Dochy

možná zkusit stříknout nějakým antistatickým sajrajtem…