týrané ženy,domácí násilí?

ted jsem koukala na hrozný případ 28 let týrané ženy,ani si neumím představit takové peklo vydržet tolik let,co vede ženy vytrvat ve vztahu kde je facka na denním pořádku,snášet znásilnění a útoky i na děti,je to strach,hanba,nebo že nemají kam jít? hlavně by mě zajímalo jak to cítí takový muž-násilník,má pocit že nedělá nic špatného,že to co provádí je jen klopýtnutí? co vede muže dát byt jen facku ženě?

Nejlepší odpověď
iceT

Obavy z toho,že zůstane sama,nízké sebevědomí,výh­růžky,že pokud odejde,tak…na­děje,že se dotyčný změní,zminovaný strach a hanba:je spousta faktorů,proč týraná žena zůstává s takovým člověkem.

Takovej chlap se podle mně cítí v té chvíli opravdu být pánem tvorstva a těžko říct,co ho k tomu vede.Provokace,po­cit silnějšího?Na chlapa,na skutečného chlapa by si asi netroufl.

Jednou jsem četla příběh takové paní.On byl myslím primář,vážená osoba a ona si ho vzala spíš na přání matky.Ze začátku bylo vše v pořádku,potom sem tam facka,ponižová­ní,když si postěžovala matce,tak matka jí řekla at teda otěhotní,že se změní.Opak byl pravdou,shodil ji ze schodů,ona o dítě přišla,až to vyústilo v to,že ji svázanou polil benzínem a vyhrožoval zapálením.Pak ji odvezl kamsi do lesa,prý at si vykope hrob,ona to udělala a pak ho tím krumpáčem umlátila.
Tento příběh byl publikovaný myslím v Žena a život,a ta dáma v té době čekala na prezidentskou milost,protože ji za to odsoudili.

Další odpovědi
Terryle

Myslím, že spousta z těchhle žen má hodně nízké sebevědomí (ono po letech s takovým ubožákem, kterej vás většinou nejenže mlátí, ale neustále kritizuje, jak jste blbá a ošklivá a neschopná) a má strach, že by se sama nedokázala o sebe a děti postarat.
A určitě toho chlapa musí mít přese všecko ráda – vzpomíná na to hezký a asi tajně doufá, že se ten její přece jen ještě změní. A některé jsou možná tak zblblé, že uvěří, že je vlastně chyba v nich a muž je jen spravedlivě trestá… :o/

Miroslavst

Tak to tedy nevím co cítí takový „muž“ (dávám do uvozovek, jelikož to není člověk, ale zvíře-pardon všem zvířatům), jelikož si nedokážu představit, že se někdo takto chová.
Samozřejmě, že se to děje i na opak, ale opravdu hrozná přestava.

Jahoda

Nevím, jak se takový člověk může cítit. Je to ale hrozné. Nikdy jsem facku od muže nedostala. Týraným ženám bych radila zavolat na linku bezpečí. Jenže ony jsou mnohdy tak vystresované, že se obávají, že se to ten jejich chlap doví a bylo by to ještě horší… Sama nevím, co bych v takové situaci dělala. Týraných žen a dětí mi je velmi líto. Nedá se to ani napsat…

hanulka11

Musí to být ubožák, slaboch , který si léčí své mindráky.Hlavně nepochopím ženu, která to snáší…má asi strach odejít, doufá, že se umoudří, nebo v co věří?
Dnes přeci taková žena získá azyl , pokud ho nezíská u svých blízkých.

poa.li

S jednou ženou jsem na tohle téma mluvil a ona řekla zajímavou věc: Kdyby chlap občas nezařval a něčím netřísknul, nebo i nedal nějakou tu ránu, nevnímala by ho jako muže, byl by pro ní slaboch a sexuálně by jí nepřitahoval. Dávám tedy zapravdu tomu nízkému sebevědomí a pocitu, že je nutné se zavděčit za každou cenu… Asi to sahá až do pravěku. Nicméně to považuji u obou stran za projev slabosti.

Mili @

Viděla jsem dokument o týraných ženách, jedna od „manžela“ dokázala odejít a znovu se provdala, jenže si vzala zase něco podobného…
V závěru dokumentu mě dorazili…
Ta paní se oběsila!
Přitom to byla velice sympatická a milá osoba, jenže asi už holt nevěděla kudy kam…!!!!

bohunka1

Chci Vám říct moji vlastní zkušenost. Vdávala jsem se dost mladá, a to že můj muž byl žárlivý, se mi zprvu líbilo. Po svatbě se to rapidně zhoršilo, přidal se k tomu alkohol. Dodnes si pamatuji jak mi dal první facku: ani vás to tak nebolí na těle, ale na duši. Říkáte si jak vám to ten člověk, co vám tvrdí jak vás miluje, může vůbec udělat. pak se přidají nadávky, urážky,facky, škrcení. Vydržela jsem to pět let, asi kvůli dětem, když mi chtěl hlavu rozbít o kámen, tak už jsem řekla DOST. Neuvěříte jak dokáží pak slibovat, modré z nebe vám snesou,jen abyste se s ním nerozváděla. Vím,že mě miloval, ale špatně to dával najevo.
A teď to shrnu: můj muž si asi nevěřil, proto tak jednal, byl zamindrákovaný a HLAVNĚ to viděl doma, což mu pak nepřišlo nijak divné.
Ale už jsem ho přestala za to nenávidět, na jednu stranu jsem ráda, že jsem tím prošla,protože teď jsem silná a vím,že už v životě nedopustím, aby mi to někdo dělal. A také v tom duchu vychovávám své dcery.
Věřte mi, že když slyším o domácím násilí, tak mě chytne takový vztek, že bych všechny takové muže dokázala zabít.
A rada na závěr: vyhýbejte se žárlivcům a alkoholikům,byť i takovým co pijí jen málo. Tahle kombinace je pro ženu vražedná. A ještě chci dodat,že je to strach, ale hrozný strach z toho muže, co vám brání se hnout z místa.

anonym

Bohunko,děkuji vám za vaší odpověd,i když se jistě o takovém trápení šoatně mluví natož píše cizím lidem,jste jedna z mála která našla odvahu se takovému chování vzepřít a proto máte můj obdiv,já nikdy nic takového nezažila proto si neumím ani představit život ve kterém se bojíte toho koho milujete,cením si vaší odpovědi