dust8

Tvoří se rez i přirozenou oxidací bez zásahu vody?

Odpovědi
Drap

Ano, díky vlhkosti ze vzduchu.

cochee

@Drap: takže ne 🙂 ta vlhkost (= voda) je ve vzduchu vždy, dokonce i v polárních oblastech.

Troufám si říct, že bez vody by se rez tvořila jen neznatelně, protože rez tvoří hydroxidy železa a oligohydráty oxidu železitého a ty bez vody, za přítomnosti pouhého vzdušného kyslíku, nevzniknou. Možná by to stálo za jednoduchý chemický pokus.