Trestný čin podvodu.

Ve zprávách říkali,že projedou registr dlužníků a pokud se tam někdo objeví třikrát,tak bude podezřelý z trestného činu podvodu,pak bude obžalován. Co na to říkáte?? Já osobně jsem měla,teda spíš stále mám finanční problémy,párkrát se mi stalo ,že jsem něco včas nezaplatila,mys­lím,že v registru asi budu. Docela mám z toho vítr…

Nejlepší odpověď
atriplex

To, že někdo neplatí, nemusí být trestný čin. Musí být prokázán úmysl, tedy, že v době, kdy uzavíral smlouvu, již věděl, že platit nebude. Osobně si myslím, že je to jen finta „registru“. Tím, že to proběhlo v médiích, tak plno lidí začne ze strachu platit. A také je to pokus „registru“ vymoci cestou policie peníze.

Další odpovědi
Miroslavst

Podat žalobu je věc jedna, dokázat úmysl spáchání tr. činu úvěrového podvodu je věc druhá.

panenka

Taky jsem to dnes na Nově ve zprávách Kropítko viděla.Osobně si myslím ,že zase tak hrozné to nebude že to chcou udělat asi jen proto aby zjistili zda se jedná o podvodníka nebo ne.Pokud by zjistili že se o podvodníka jedná dají podnět policii a pak ho budou trestně stíhat.Pokud někde Kropítko nedlužíš víc jak 3 splátky a snažíš se vše splácet tak si myslím že se ti nic nestane a že si s toho žádnou hlavu dělat nemusíš.

fortin

Státu již není co ukrást, když už nic nezbylo. Rozmnožují se společnosti výdělkuchtivých právníků kteří tedy pronikají do rodin, do domácností a seberou co se dá. Pod záminkou zákona. Tímto se likvidují lidé kteří mají život před sebou: Naslibovat jim nemožné, půjčit jim + zadlužit, poté vtrhnout do jejich soukromí a sebrat co se dá a splácet po celý jejich život.
Také někdo chce zkontrolovat jak jsou využity peníze z eu na zateplování domů. Dopředu vím, že taková kontrola firem nikam nevede a vše bude „sedět“. Páni se zbláznili a nahoře už neví kudy kam. Jsou nešťastní tak podle zpráv 9. června 2010 Pražští policisté kontrolují chodce a kamiony, do akce nasadili i vrtulník

Zdroj: http://zpravy­.idnes.cz/praz­sti-policiste-kontroluji-chodce-a-kamiony-do-akce-nasadili-i-vrtulnik-15p-/krimi.asp?c=A100609_­200725_krimi_js

Popy

Do CERD dlužnou částku musí někdo zadat, dlužníci se negenerují automaticky. Velké společnosti mají své právní oddělení a řízení pohledávek vedou sami v rámci žalob. Na druhou stranu já CERD využívám a je to fajn, protože leckteří dlužníci raději zaplatí, než aby o sobě četli na internetu. Myslím, že včerejší reportáž byla velmi dobře mířenou reklamou v hlavním vysílacím čase, jinak z tohodle mraku nezaprší..

TJI

Já osobně si myslím, že žalovat někoho jen proto, že se objeví 3× v registru, se může i šeredně nevyplatit. Existuje totiž také postih za křivé obvinění – tj. na základě § 345 v novém Trestním zákoně -)
(1) Kdo jiného lživě obviní z trestného činu, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

(2) Kdo jiného lživě obviní z trestného činu v úmyslu přivodit jeho trestní stíhání, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta.

(3) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán,

  1. způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 nebo 2 značnou škodu,
  2. spáchá-li takový čin tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem,
  3. spáchá-li takový čin v úmyslu jiného vážně poškodit v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu,
  4. spáchá-li takový čin v úmyslu zakrýt nebo zlehčit svůj vlastní trestný čin, nebo
  5. spáchá-li takový čin na jiném, který vůči němu plnil svoji povinnost vyplývající z jeho zaměstnání, povolání, postavení nebo funkce nebo uloženou mu podle zákona.

(4) Odnětím svobody na tři léta až deset let bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 nebo 2 škodu velkého rozsahu.

Nepochybuji o tom, že náš „společný přítel“ registr jistě šlápne vedle 🙂 Neviděl bych to tedy určitě černě:-)