Co je úvěrový podvod?

Dobrý den. Jsem v prodlení se splátkámi u jedné nebankovní finanční instituce. Byla uhrazena pouze úvodní splátka, celkový dluh činí cca 11000 Kč. Bylo mi sděleno, že mé jednání bude klasifikováno jako úvěrový podvod se sazbou 3 – 5 let.

Odpovědi
panenka

úvěrový podvod
trestný čin, jehož se dopustí ten, kdo při sjednávání úvěrové smlouvy či v žádosti o poskytnutí subvence nebo dotace uvede nepravdivé nebo hrubě zkreslené údaje nebo podstatné údaje zamlčí

standa

Aniž bych vás chtěl hájit, tak konstatuji, že věřitel by musel mít ´v ruce´ úplně jiné argumenty, které by naplňovaly skutkovou podstatu zmiňovaného trestného činu.

§ 211 Úvěrový podvod
(2)…bude potrestán, kdo bez souhlasu věřitele, v NIKOLI MALÉM ROZSAHU (tj. nejméně 25.000 Kč), použije prostředky získané účelovým úvěrem na jiný než určený účel.

noen

O úvěrový podvod se nejedná, pokud je dluh pouze 11.000,–-, jedná se o nedodržení smluvních podmínek a nesplácení úvěru,tudíž Vás musí společnost upozornit písemnými úpomínkami,zas­lanými cca 3× na kontakní adresu ve smlouvě,poté může předat vymáhání pohledávky na exekuční společnost, či k soudu na exekuci.