Avatar uživatele
dust8

To je naše věc, my to dobře víme?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 921 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Viktorie II.

Ještě že jsi to nenapsal klínovým písmem, to bych byla úplně vedle.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Nevím, co máte na myslí. Ale i když leccos víme, přece se ptáme, kdo to ví, kdo mi nas to odpoví, co je …

jak řekl J. Werich i my to víme, že televize rozšiřuje nevkus a nešíří vždy pravdu. Nemůže a nemůže jinak, protože musí něco prodat, to je její pravý účel. Prodává se mnohým a musí se prodat mnoho.“

Proto člověče, jrdý buď, žes vydržel.. i když čas nový chce mít nové čin.y

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Už nie, čo je na otvorenom internete je verejné, my to dobře víme!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

Led, ale v tom krásném hitu to bylo myšleno úplně opačně, než se to takhle jeví jako věta vytržená z kontextu. Ne jako separatismus, ale naopak společná věc:
 https://www.y­outube.com/wat­ch?v=8dReOar6zSw

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

EKSOT123
v otázke nie je odvolávka na pieseň
Michal David & Iveta Bartošová – To je naše věc (1986)

Avatar uživatele
led

EKSOT123, diskusný príspevok sa píše do časti „Diskuse“ nie do odpovedí na otázku. Jedine v prípade, že je to súčasť odpovede na otázku, to patrí do časti pre odpovede. A toto váš príspevok nie je!

Avatar uživatele
EKSOT123

Led, dobře, dobře, máte pravdu. Je pravda, že si tady z toho dělám maličko guláš. Přišlo mě, že otázka je taková o ničem a normálně bych na ni nereagoval. Ale protože písničky rád poslouchám, tak mě to nedalo a něco k věci jsem přihodil…

Avatar uživatele
led

Eksot123 takže ste exot? 🙂

Avatar uživatele
EKSOT123

Led – no popravdě, docela mě zaskočila vaše reakce. Já jsem přece vaši odpověď nenapadl, jen jsem uvedl další možnou alternativu opačnou od Vaší. A vzhledem k tomu dodatku („my to dobře víme“) se mi zdá statisticky dost nepravděpodobné, že by někdo formuloval takovýto neurčitý dotaz s přesným zněním verše té písničky, aniž by tu písničku znal.
A za druhé, mohl jsem formulovat svoji odpověď třeba takto:
Kupodivu, přestože tento podivný dotaz evokuje spíš k separatistickému postoji (jak konečně reagovala i led), tak verš přesně stejného znění měl v krásném hitu M. Davida a I Bartošové opačný význam, naše věc tam je chápána jako společná věc.


Tedy jsem teď napsal to samé, jenže takto formulované si myslím, že to patří spíš do odpovědí než do diskuze. Takže podle mě záleží spíš na vstřícnosti mezi lidmi a lidé si rozumí, aniž by věci musely být úplně pinktlich formulované. Takže asi jsem exot.

Avatar uživatele
led

Ďakujem, aspoň nie som sama 🙂

Nový příspěvek