bolak

Testy otcovství a rodinná škatulata

Hypotetický příklad.
Dejme tomu že pan Trouba a slečna Ochotná spolu mají vztah. Slečna Ochotná podvede pana Troubu s jeho bratrem a narodí se jim syn. Pan Trouba ale pojme podezření a nechá si udělat testy otcovství.
Jaká mu vyjde procentuální shoda, když sourozenci sdílejí 50% genu?

0%? 50%? 25%? nebo nějaké jiné číslo?

Odpovědi
arygnoc

pokud si rodiče pana Trouby byli věrni (tedy jeho bratr JE jeho bratr), pravděpodobně vyjde výsledek testu jako dost průkazný na to, aby byl uznán otcem.