DIH

Teroristické útoky

Jaký mají důvod muslimové dělat teror. útoky??

Nejlepší odpověď
Hamon

Korán vyzývá k zabíjení nevěřících (rozuměj ne-muslimů). Určité skupiny toho zneužívají z důvodů náboženských, ekonomických, mocenských atd.
Mimochodem, i Bible je plná násilí a výzev k jejho páchání. A také byla ve jménu Boha spousta násilí a zabíjení.

Další odpovědi
anonym

Počátečním impulsem bojů jsou mocenské a ekonomické důvody, náboženství jsou jen pláštíky, které mají násilí v prvé řadě ´ospravedlnit´ před nezúčastněnou veřejností (zejména kvůli získávání dalších zdrojů), v řadě druhé pak ideologie pomáhají ve získávání zfanatizovaných bojovníků.
Pokud jde o motivaci jednotlivců (´pěšáků´), mnohdy se přidává snaha o pomstu faktických nebo domnělých osobních křivd.
A – mimochodem – terorismus ani náhodou není ´výsadou´ muslimů, jen je tak naší (převážně pro-křesťanskou) kulturou vnímán i prezentován, stačí, když si vzpomeneš na IRA, ETA, Rudé brigády… Koneckonců – mrkni na zdaleka ne úplný seznam – http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sez­nam_skupin_oz­načených_za_te­roristické . A ještě – jen pro zamyšlení – čím jiným, než terorismem, je politika uplatňovaná třeba komunisty či nacisty kvůli převzetí a upevnění vlastní moci ( http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Stát­ní_terorismus )??
😉

Kelt

Teror – hrůzovláda, zastrašování. My si spojujeme teror s muslimy, tedy sdělovací prostředky nám to tak podávají, ale teroristické útoky můžeme vidět v pirátských filmech, ve starých vojenských filmech nebo ve Mayovkách. Je to zákeřný přepad nějakých lidí, města, spojeno se zabíjením a hmotnou škodou. Metody zůstávají, pouze se mění název. Do roku 1989 byli USA náš největší nepřítel a Sovětský Svaz náš nejvěrnější přítel, Také mnohé vojenské operace lze chápat jako teroristické.
Záleží kdo to posuzuje. Útoky plynem v Japonsku. Akce v Afgánistánu, Kuvajt a pod. Pokud použije bombu Arab, tak je to teroristický útok a když Američan nebo Čech udělá něco podobného, tak je to obrana země? Jak je to?